شناسه : 32185444
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد:


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد گفت: 83درصد از آب موجود در یزد در بخش کشاورزی،6.3 درصد در بخش صنعت و 11 درصد در بخش شرب خانگی مصرف می‌شود.

به گزارش طنین خاتم به نقل از یزدرسا؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد در دومین همایش بین‌المللی بهداشت محیط و توسعه پایدار، استان یزد را یکی از کم بارش ترین استان‌های کشور عنوان کرد و گفت: بیشترین میزان بارش در این استان در ارتفاعات با 235 میلی‌متر و کمترین میزان آن 23 میلی‌متر در شهرستان یزد است.

محمدمهدی جوادیان زاده افزود: از مجموع 3846 حلقه چاه در استان تنها 256 حلقه چاه به‌صورت غیرمجاز هستند که خوشبختانه از این نظر کمترین تعداد حلقه چاه‌های غیرمجاز در کشور مربوط به استان یزد است.

جوادیان زاده با اشاره به برداشت سالانه 1.3 درصد از آب‌های زیرزمینی اظهار داشت: سالانه بین 20 تا 1.5 مترمکعب از سطح آب زیرزمینی در دشت‌های استان کاسته می‌شود که این میزان کاهش موجب نشست زمین در این دشت‌ها شده است.

وی اصلی‌ترین مأموریت شرکت آ ب منطقه‌ای یزد را حفظ و حراست از منابع موجود و مدیریت عرضه و تقاضا دانست و گفت: بهترین درمان برای وضعیت فعلی بحران آب در یزد احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی با روش‌هایی نظیر نصب کنتورهای هوشمند، جایگزین پساب‌ها در بخش کشاورزی و ...است

جوادیان زاده در پایان گفت: 83 درصد از آب موجود در یزد در بخش کشاورزی،6.3 درصد در بخش صنعت و 11 درصد در بخش شرب خانگی مصرف می‌شود.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.