شناسه : 10352930
حاجی دلیگانی:

۹ دی؛ برگزاری اولین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴ در مجلس


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴ در روز سه‌شنبه، ۹ دی خبر داد.

به گزارش طنین خاتم، ،حسین حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  از برگزاری اولین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه 94 در هفته جاری خبر داد و گفت: با توجه به تقدیم لایحه بودجه 94 از سوی دولت به مجلس، کمیسیون‌های تخصصی مجلس از فردا اعضای خود را برای عضویت در کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده، انتخاب می‌کنند.


وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، با پایان انتخاب اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای عضویت در کمیسیون تلفیق بودجه 94، اولین جلسه این کمیسیون در روز سه‌شنبه، 9 دی برگزار می‌شود.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه اظهار داشت: براساس قانون، در اولین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه 94، اعضای هیئت رئیسه این کمیسیون با رأی اکثریت اعضا، مشخص می‌شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشتر و در جلسه علنی روز شنبه 24 اسفند سال گذشته، بررسی طرح دوفوریتی اصلاح ماده 45 آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را که به تغییر ترکیب اعضای کمیسیون تلفیق مجلس مربوط است در دستورکار خود قرار داده بودند که با تصویب بهارستان نشینان مقرر شد 9 نفر از کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و 3 نفر نیز از دیگر کمیسیون‌های تخصصی مجلس به‌عنوان اعضای کمیسیون تلفیق بودجه انتخاب شوند که بر این اساس نحوه انتخاب اعضای این کمیسیون تغییر کرده است.


براساس این مصوبه مجلس مقرر شده است که اعضای کمیسیون تلفیق مجلس به هیئت رئیسه پارلمان معرفی شوند.


همچنین علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در روز یکشنبه 17 فروردین امسال در نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور قانون تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق مجلس را به وی ابلاغ کرده است.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.