شناسه : 38998246
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد:

۸۰۰ تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان یزد اضافه می‌شود


محمود نوری شادکام گفت: با بهره برداری از طرح‌های بهداشت و درمان در حال ساخت، ۸۰۰ تخت به ظرفیت تخت‌های استان اضافه می‌شود.

به گزارش طنین خاتم، محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به اینکه در استان یزد ۲۰ بیمارستان دولتی، خصوصی و خیری مشغول به فعالیت است، اظهار داشت: یک بیمارستان در شهرستان اشکذر در حال احداث است و تفاهمنامه ساخت بیمارستان ۳۲ تخته نیز با همکاری خیر یزدی امضا شد که مراحل اجرایی ساخت آن در دهه فجر سال جاری آغاز می‌شود.

وی اعتبار لازم برای ساخت و تجهیز فاز اول بیمارستان شهر مروست را ۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در فاز اول بخش‌های جراحی، زنان، اطفال و داخلی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، تعداد تخت های بیمارستان در فاز توسعه به ۶۴ تخت افزایش می‌یابد و بخش‌های تخصصی آی سی یو، سی سی یو، قلب، و ... به آن افزوده خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: در حال حاضر سه هزار تخت بیمارستانی فعال در استان وجود دارد و با بهره برداری از طرح‌های بهداشت و درمان در حال ساخت، ۸۰۰ تخت به ظرفیت تخت‌های استان اضافه می‌شود.

نوری شادکام ادامه داد: میانگین تخت بیمارستانی در استان سه تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت است، در حالی که این آمار در کشور یک هشتم تخت نسبت به جمعیت است که با بهره برداری از طرح‌های جدید، این عدد به چهار تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت می‌رسد.

گفتنی است مراسم امضای تفاهمنامه ساخت بیمارستان خیری در شهر مروست شهرستان خاتم با حضور استاندار یزد، نماینده  پنج شهرستان یزد،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد و جمعی از مسئولان در محل استانداری یزد امضا شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.