شناسه : 39122033
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خاتم:

۳۰ پروژه محرومیت‌زدایی در شهرستان خاتم اجرا شد‌


سرهنگ باقری گفت: در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان یزد ۳۰ عنوان برنامه با محوریت خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در شهرستان خاتم اجرا شد.

به گزارش طنین خاتم، سرهنگ عباس باقری با اشاره به اینکه مردم ولایی شهرستان خاتم 115 شهید والا مقام را تقدیم اسلام کردند اظهار داشت: با شروع دومین کنگره ملی شهدای استان یزد، در شهرستان خاتم هم جهت زنده نگهداشتن یاد شهدا هماهنگی‌های لازم با مسئولین شهرستان انجام شد.

وی گفت: اقدامات انجام شده در راستای کنگره شهدا و 115 شهید شهرستان خاتم در عرصه‌های عمرانی، خدمات‌رسانی، محرومیت‌زدایی، فرهنگی اجرا شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خاتم گفت: خدمات عمرانی در راستای برنامه‌های کنگره توسط دولت مردان در حال اجرا است، بعضا کلنگ‌زنی، افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

باقری خاطر نشان کرد: در زمینه محرومیت‌زدایی فعالیت‌هایی نظیر تعمیر و مرمت خانه‌های محرومان انجام شد، کارهای عامل المنفعه انجام و به محرومان رسیدگی شد، با همکاری نهادهای حمایتی کمیته امداد، خیرین و دستگاه‌های اجرایی کارهای ارزنده به یاد و نام شهدا اجرایی شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های زیادی در عرصه فرهنگی انجام شده است ادامه داد: از خانواده‌های معظم شهدا، رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس تجلیل شد، همچنین تجلیل از مادران شهدا در روز مادر، برگزار برنامه‌های مجازی، برپایی یادمان‌های کوچک در محلات و بخش‌های شهرستان انجام شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خاتم افزود: با توجه به شرایط کرونا اکثر برنامه‌ها به صورت مجازی اجرا شدند و در خصوص جوانان و نوجوانان هم برنامه‌های فرهنگی متنوعی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت رقم خورد.

باقری تصریح کرد: اجرا مسابقات در خصوص شهدا، مسابقه دل‌نوشته‌ها، تهیه تصاویر و وصیت شهدا از جمله اقدامات فرهنگی کنگره شهدای شهرستان خاتم بود.

وی با اشاره به اینکه هر مدرسه در شهرستان خاتم به نام و یاد شهدای شهرستان انتخاب شد و ویژه دانش‌آموزان آن مدارس وصایای شهدا، رفتارهای شهدا و خاطرات خانواده‌های شهدا در بین دانش‌آموزان آن مدرسه توزیع شد، همچنین کلیپ‌هایی توسط دانش‌آموزان در راستای شهید هر مدرسه تهیه و پخش شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خاتم با بیان اینکه یادواره 115 شهید شهرستان در بهمن ماه با همت مسئولان شهرستان با شکوه برگزار شد گفت: اقداماتی متنوعی در جهت فصاسازی شهری در سطح شهر انجام شد از جمله به روزرسانی تابلوهای شهدا در کوچه‌های و معابر، مرمت تابلوها، به روزرسانی و نصب تمثال شهدا در میادین و بلوارهای سطح شهر و نامگذاری بلوارهای تازه تاسیس به نام شهدا انجام شد.

باقری بیان کرد: به یاد شهیدان شهرستان خاتم تا به امروز به همت خیرین 47 گوسفند قربانی شده است، که از جمله اقدامات مهم در راستای اجرای کنگره است و بسیاری از اقدامات هم هنوز در حال برگزاری و اجرا هستند‌.

وی با بیان اینکه 30 عنوان برنامه در راستای خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی انجام می‌شود گفت: تهیه بسته‌های معیشتی، بسته‌های آموزشی و لوازم‌التحریر، بسته‌های بهداشتی، تهیه جهیزیه، ارائه  خدمات پزشکی و دندان پزشکی رایگان بخش دیگری از فعالیت‌ها بود./تسنیم

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.