شناسه : 12470731
حجت الاسلام غلامرضا محمودی در مصاحبه با طنین خاتم؛

یمن با مقاومت مردمش به باتلاقی برای عربستان و ائتلاف ارتجاعی تبدیل خواهد شد


غلامرضا محمودی گفت: یمن با مقاومت مردمش باتلاقی برای عربستان و ائتلاف ارتجاعی تبدیل خواهد شد که آینده حاکمان ریاض را با چالش و بحران های اساسی مواجه می سازد

حجت الاسلام غلامرضا محمودی کارشناس ارشد مسائل سیاسی در مصاحبه با خبرنگار طنین خاتم در مورد علائم حمله عربستان به یمن به موقعیت راهبردی این کشور در منطقه اشاره و اظهار داشت : یمن به لحاظ اشراف بر شاخ آفریقا و امکان کنترل تحرکات این منطقه و سواحل شرقی آفریقا از طریق مرزهای دریای جنوب و غرب یمن و نیز جزیره سوکاترا، و همچنین اشراف بر تنگه باب المندب از موقعیت استراتژیک بالایی برخوردار است .

  غلامرضا محمودی گفت :  یمن به دلیل نفوذ و امنیت ترانزیت کالا به ویژه انرژی، از اهمیت زیادی در منطقه برخوردار است . از انجا که بخش مهمی از رفت و آمد کانال سوئز از طریق بندر باب المندب می باشد،امروز یمن با این موقعیت راهبردی ،بازیگر اصلی و تعیین کننده در منطقه محسوب می شود.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: آل سعود با رویکرد غیر منطقی و با چراغ سبزغرب و صهیونیستها با حمله به یمن در باتلاق فرو رفت که ضربه سنگینی را ناخواسته برخود وارد ساخت

محمودی گفت: تاثیرات بی ثباتی و ناامنی یمن برساختار نااستوارو شدیدا محافظه کارعربستان که در کشاکش ظهور شاهزاده گان ماجراجو قرار دارد بی تردید امنیت ملی عربستان را تهدید خواهد کرد .

 حجت الاسلام غلامرضا محمودی خاطر نشان کرد : با توجه به تحلیل مذکور دولت آل سعود مرتکب اشتباهی راهبردی در حمله به یمن گردید و طبق فرمایشات رهبری معظم انقلاب  اسلامی، همانطور که در غزه ،صهیونیست نتوانستند به پیروزی برسد آل سعود نیز در یمن نه تتها به پیروزی نخواهد رسید بلکه این کشور با مقاومت مردمش  باتلاقی برای عربستان و ائتلاف ارتجاعی تبدیل خواهد شد . که آینده حاکمان ریاض را با چالش و بحران های اساسی مواجه می سازد

کارشناس مسائی سیاسی افزود: تجربه جنگ غزه بزرگترین دلیل روشن بر این ادعا میتواند قلمداد گردد مضاف بر اینکه یمن فوق العاده از غزه قویتر است و دارای موقعیت استاتژیک می باشد .

محمودی گفت: آ ن چیزی که در جریان حمله عربستان به یمن از دید تحلیلگران سیاسی، مهم قلمداد می شود برخورد دوگانه مدعیان دفاع از حقوق بشر و غربی ها است که نه تنها از کودکان مظلوم یمن حمایت نکردند  بلکه از عربستان و صهیونیست ها و ائتلاف ارتجاعی مکرر حمایت کردند و در برابر نقص حقوق کودکان و زنان ، هیچ واکنشی از خود نشان ندادند و شورای امنیت و سازمان ملل نیز همگام با غربی ها از ظالمین حمایت نمودند که البته این به اصطلاح مدعیان دروغین حقوق بشر، در آینده نه چندان دور به قدرت لایزال الهی به سزای اعمال خود خواهند رسید و شاهد تحولات بزرگی در منطقه خواهیم بود .

 


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.