شناسه : 12197094
26 فروردین ماه صورت می گیرد

گردهمایی متخصصان علوم تولید مثل 6 کشور جهان در یزد


26 فروردین ماه همزمان با برگزاری ششمین کنگره طب تولید مثل متخصصان این علم از 6 کشور جهان برای تبادل تجربه و دانش درمان ناباروری در این استان کویری گردهم می‌آیند.

به گزارش طنین خاتم به نقل از یزد رسا، 26 فروردین ماه همزمان با برگزاری ششمین کنگره طب تولید مثل متخصصان این علم از 6 کشور جهان برای تبادل تجربه و دانش درمان ناباروری در این استان کویری گردهم می‌آیند.

 

مرکز تحقیقات ناباروری استان یزد از بدو تاسیس تاکنون کنگره‌های بین المللی بسیاری برگزار کرده است که در این کنگره‌ها دانشمندان و متخصصان بنام دنیا از کشورهای صاحب نام، هر دوسال یک بار برای تشویق دانشجویان برای تحقیق در زمینه علوم تولید مثل در یزد حضور می‌یابند.

 

دبیر اجرایی کنگره بین المللی طب تولیدمثل در گفت‌وگو با همشهری گفت: مرکز تحقیقات ناباروری استان در طول 12 سال کنگره‌های علمی‌‌بسیاری برای جمع بندی آخرین دستاوردهای طب تولید مثل برگزارکرده است.

 

«محمدعلی عبدلی» گفت:  امسال هم از26 تا 28 فروردین، یزد میزبان متخصصان و دانشجویان طب تولید مثل است تا آخرین بحث‌های علمی‌‌درمان‌های ناباروری، جنین شناسی، ژنتیک و سلول‌های بنیادی را بررسی کنند.

 

وی با بیان اینکه بیشترین مقالات رسیده به این کنگره از سوی دانشجویان کشورمان  ارسال شده است، افزود:به دنبال اعلام فراخوان در سال گذشته، مقالات زیادی به دبیرخانه کنگره ارسال شده است و در نهایت از400‌مقاله ارسالی، 200‌مقاله پذیرش شده است.

 

به گفته عبدلی در این کنگره  متخصصان و دانشمندانی از 6 کشور مطرح دنیا که در علم طب تولید مثل صاحب نام هستند، به این کنگره دعوت شده‌اند تا با متخصصان این مرکز، آخرین یافته‌های علمی‌برای درمان ناباروری را بررسی کنند.

 

دبیر اجرایی کنگره افزود: این متخصصان از کشورهای انگلیس، آلمان، کانادا، مالزی، بلژیک و برای اولین بار از کشور امارات، گردهم می‌آیند و به بحث و بررسی پیرامون تکنیک‌های درمان ناباروری، جنین‌شناسی بالینی، سلول‌های بنیادی، اهدای جنین، سقط‌های مکرر و ژنتیک می‌پردازند.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.