شناسه : 36195814
چرایی ها وضعیت نامعلوم گرانی مرغ؛


مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی استان گفت: سازمان جهاد کشاورزی به عنوان متولی بخش دام کشور، وظیفه نظارت بر واردات و روند توزیع بر عهده دارد و توزیع را بخش خصوصی و وارد کننده ها انجام می دهند.

به گزارش طنین خاتم به نقل از  یزدرسا، در حالی دبیرستاد تنظیم بازار کشور نرخ هر کیلوگرم مرغ را 11 هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد که رییس اتحادیه مرغ داران استان یزد، قیمت مرغ را در خرده فروشی ها 15 و 200 تومان اعلام کرد.

میری رییس اتحادیه مزغداران استان یزد در رابطه با نرخ 11هزار و 500 تومان اعلام شده از سوی ستاد تنظیم بازار، گفت: ستاد تنظیم بازار، قیمت 11 هزار و 500 تومانی مرغ را در صورتی تعیین کرده است که نهاده های مورد نیاز مانند سویا، ذرت و... نیز با قیمت پایین و یارانه ای به مرغدار تخصیص یابد.

وی خاطرنشان کرد: قیمت جوجه در حال حاضر بین 4 هزار  تا 4 هزار و 500 تومان است در صورتی که بنابوده این قیمت نهایتاً  2 هزار و 400 تومان باشد؛ همچنین نهاده ذرت و سویا قیمتی بین 3هزار و 300 تا سه هزار و 900 تومان دارد در حالی که بنا بوده این نهاده با قیمت 2 هزار تا نهایتاً 2 هزار و 500 در اختیار مرغدار قرار گیرد.

نهاده های دامی با ارز دولتی وارد می شود

این در حالی است  که مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی استان یزد در رابطه با قیمت نهاده های دامی، گفت: اصلی ترین نهادهای مورد نیاز دامداران ذرت، جو و کنجاله سویا است که با تخصیص ارز دولتی توسط شرکت های وارد کننده به کشور وارد می شود.

دولت وظیفه نظارت بر نهاده های دامی را برعهده دارد نه توزیع!

وی با بیان اینکه دولت تعهدی به توزیع نهاده های دامی ندارد، گفت: سازمان جهاد کشاورزی به عنوان متولی بخش دام کشور، وظیفه نظارت بر واردات و روند توزیع بر عهده دارد و توزیع را بخش خصوصی و وارد کننده ها انجام می دهند.

بخشایش در رابطه با قیمت نهاده های دامی گفت: قیمت جو و ذرت 1350 و سویا 2450 توسط وزارت کشاورزی اعلام شده است که این قیمت بدون احتساب کرایه بار، تخلیه و بارگیری است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی یزد اذعان داشت: برخی از صبحت های مرغداران و دامداران درست است؛ چراکه عدم نقدینگی و وضعیت بازار باعث می شود تا برخی، خرید های خود را مدت دار، قسطی و چکی انجام دهند به همین دلیل قیمت تمام شده افزایش می یابد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.