شناسه : 32410712
دهیار روستای شهریاری سفلی:


دهیار روستای شهریاری سفلی مهمترین مشکل روستا را کیفیت آب و لوله کشی عنوان و گفت: کیفیت آب روستا اصلا مطلوب نیست، اما لوله کشی با پیگیریهای صورت گرفته تا حدودی مشکل برطرف و لوله کشی بسیاری از مناطق روستا عوض شده است.

مسعود قره چاهی دهیار شهریاری سفلی در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم اظهار داشت: شهریاری سفلی یکی از روستاهای بخش مرکزی خاتم با جمعیتی بالغ بر 205 نفر که دارای 49 خانوار می باشد که اکثر آنان به شغل کشاورزی و دامداری مشغول هستند.

قره چاهی با بیان اینکه در این روستا یک واحد مرغداری و یک واحد گلخانه وجود دارد گفت:  ظرفیت و پتانسیل های زیادی در این روستا در زمینه کشاورزی و دامداری وجود دارد اما برای بالقوه کردن این پتانسیل ها نیاز به حمایت جدی مسئولین و دولت است.

وی مکانیزه کردن کشاورزی و ساخت چند استخر و آبیاری اتحت فشار را یکی از راهکارهای رونق کشاورزی در این روستا عنوان و افزود:  با توجه به خشکسالی  اخیر و درآمد کم  روستاییان در بخش کشاورزی و دامداری دولت میتواند با دادن وام های بلاعوض زمینه ساخت استخر و لوله به یاری روستاییان بشتابد.

دهیار شهریاری سفلی خاطر نشان کرد: مسئولین میتوانند با حمایت کردن از تولیدات مثل گندم، ذرت، مرغ و خیارسبز که از محصولات این روستا  است در جهت رونق بخشیدن و مهاجرت جوانان از این منطقه کمک کند.

وی جوانان بیکار  روستا را حدود بیست نفر عنوان و اظهار داشت: اگر دولت در زمینه اشتغال در روستاها اقدام اساسی انجام ندهد و از تولیدات مردم حمایت نکند متاسفانه روز به روز باید شاهد مهاجرت جوانان از روستا به شهرها باشیم.

قره چاهی مهمترین مشکل روستا شهریاری سفلی را کیفیت آب و لوله کشی عنوان و افزود: کیفیت آب روستا اصلا مطلوب نیست اما  لوله کشی با پیگیریهای صورت  گرفته اعضا شورا و دهیاری تا حدودی مشکل برطرف و لوله کشی بسیاری از مناطق روستا عوض شده است.

دهیار شهریاری سفلی وجود یک فضای ورزشی تفریحی را حق مسلم مردم روستا برشمرد و خاطر نشان کرد: امیدواریم در این زمینه نیز اقدامی در جهت رفاه مردم صورت گیرد.

قره چاهی با اشاره به وجود مقبره شهید گمنام در این روستا اظهار داشت:  باتوجه به اینکه این روستا افتخار میزبانی از یک شهید گمنام را  دارد  و هر دوسال یکبار بزرگترین یادواره را در سطح استان برگزار و جمعیت بالغ بر سه هزار نفر به این مکان  میآیند امید است با همکاری مسئولین فضای این مقبره ساماندهی و  محیط یادواره برای سالها آینده آماده سازی شود.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.