شناسه : 12920463

کودکان مسلمان باچه مجوزی به اماکن زرتشتیان رفته‌اند؟ /معاون سازمان دانش آموزی هم در جریان نیست!


معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی کشور گفت: من فقط گزارش برگزاری جشن «صلح و وحدت» در استان یزد را شنیده ام و چون در جریان جزئیات ماجرا نیستم در مورد آن اظهار نظر هم نمی‌توانم بکنم.

به گارش طنین خاتم به نقل از یزد آوا، روز گذشته مراسم گردهمایی سراسری مربیان سازمان دانش آموزی استان یزد با حضور اردشیر دهقانی معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی برگزار شد و ملانوری رئیس سازمان دانش آموزی استان در این مراسم به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این سازمان پرداخت و برگزاری جشن صلح و وحدت در استان با محوریت کودکان  در پردیس مارکار (متعلق به زرتشتیان استان) را  یکی از این فعالیت‌ها نام برد.


این در حالی است که معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوال خبرنگار یزد آوا، در خصوص این جشن و حضور دانش آموزان مسلمان در این مراسم اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: من فقط گزارش ماجرا را اکنون شنیده ام و چون در جریان جزئیات ماجرا نیستم در مورد آن اظهار نظر هم نمی توانم بکنم. یعنی نه مقدمه را می دانم و نه نتیجه و بازخورد آن را،  اگر سوال دیگری باشد می توانم جواب بدهم.

 


وی یکی از اهداف سازمان دانش آموزی را توجه به مبانی دینی و اعتقادی نام برد و نظر کلی خود در مورد این گونه مراسم‌ها را اینگونه عنوان کرد: اقلیت های دینی در کشور دارای نماینده مجلس هستند و این‌ها در تمام جریانات انقلاب همراه ما بودند و شهید زرتشتی هم داریم ولی در خصوص این جریان اطلاع خاصی ندارم.

 

ابتدا باید پرسید اگر آن طور که سازمان دانش اموزی عنوان می‌کند یکی از اهدافش تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان است برگزاری این جشن چقدر توانسته این بنیه را تقویت کند؟


آیا خواندن اوستا در این مراسم در حضور دانش آموزان مسلمان کمکی در جهت بالا بردن اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان بوده است؟

 


و سخنی دیگر ...

مسلما، مردم مسلمان ایران قدردان خانواده‌های شهدای زرتشت و دیگر اقلیت ها هستند که فرزندان آن‌ها در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند  و شانه به شانه دیگر رزمندگان جنگیدند.


اما، ما آمده ایم برای نشر، گسترش و اجرای قوانین اسلام که یکی از آن‌ها همزیستی با دیگر ادیان است نه تبلیغ دین آنها

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.