شناسه : 14148885
گفتگو با دو دانش آموز هراتی پذیرفته شده مدارس تیزهوشان

کمک به پدر و مادر را فراموش نکنیم و همیشه سپاس گزار محبت های آنها باشیم/ موفقیتم را مدیون نماز اول وقت هستم


امسال در آزمون مدارس تیزهوشان،سه تن از دانش آموزان هراتی توانستند به مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان راه یابند. به این مناسبت با آنها گفتگویی انجام دادیم که خواندنش خالی از لطف نیست .

به گزارش طنین خاتم، امسال در آزمون مدارس تیزهوشان،سه تن از دانش آموزان هراتی توانستند به مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان راه یابند. محمد جعفر کشاورز و محمد امین رسولی دانش آموزان هراتی راه یافته به این مدارس هستند. به این مناسبت با آنها گفتگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید :

محمد جعفر  و محمد امین دانش آموزان کلاس ششم ابتدایی است. آنان توانستند در آزمون  مدارس استعدادهای درخشان تیزهوشان موفق شوند.

خواستیم با هرکدام جداگانه گفتگو کنیم ولی نشد  و هر سوالی که میپرسیدم هر دو هم زمان و با اشتیاق جواب میدادند . 

محمد جعفر و محمد امین پسرانی  بسیار آرام و کم صحبتی هستند.  این دو نوجوان در ابتدای گفتگو  عنوان کردند از اینکه  در آزمون استعدادهای درخشان قبول شده اند بسیارخوشحالند.

. آنان مشوقانشان را خانواده  می دانند  . محمد جعفر می گوید مادرش همیشه به او یادآور می شده که: سعی کند تلاشش را انجام دهد تا در آینده افسوس روزهای از دست رفته را نخورد. وی می گوید به اندازه کافی درس می خوانده نه آنقدر زیاد که خسته شود و نه آنکه تنبلی کند

محمد امین و محمد جعفر در طول گفتگو از معلم خودشان هم زیاد صحبت و زحمات  وی  تشکر کردند .

قتی علاقه آنها را در مورد معلم دیدم از آنان پرسیدم اگر جمله ای بخواهند در مورد معلم خود  بیان کنند چه می گویند

 

ابتدا کمی فکر کردند، شاید به دنبال واژگانی میگشتند که بتوانند معلم خود را در آن وصف کنند .

محمد امین گفت : آقای دهقانزاده برای ما زیاد زحمت کشید و عاشقانه دروس را برای ما بازگو می کرد .

محمد جعفر از سختگیری معلم خود می گوید و یکی از عوامل موفقیت خود را نیز همین سختگیری بیان می کند.

lمحمد جعفر از عشق معلمشان به دانش آموزان می گوید و به این نکته اشاره می کند که معلمشان همه دروس را با ذوق و علاقه به آنان یاد  داده است و همیشه از آنان می خواست که جزء بهترین ها باشند . 

 

در پایان گفتگو محمد امین به هم سن و سالانش توصیه می کند که، کمک به پدر و مادر را فراموش نکنند و همیشه سپاس گزار محبت های آنها باشند. خوب درس بخوانند و  برای زندگی هدف داشته باشند و برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند.

 محمد جعفر نیز به همکلاسیهایش توصیه می کند بادقت و خوب درس بخوانند تا بتوانند به موفقیت دست پیدا کنند

محمد جعفر می گوید موفقیتم  مرهون نماز اول وقت  هستم..

 

در پایان از مدیر مدرسه منتظر قائم (عج)  آقای بذرافشان ، مربی پرورشی و معلم این دو عزیز آقای حسین دهقانزاده تشکر می کنیم .

 

سایت طنین خاتم بر حسب وظیفه و با انجام  مصاحبه ای از زحمات این دو عزیز تقدیر و تشکر کرد ،  کاش مسئولین آموزش و پرورش  حداقل با نصب یک بنر  از این نوجوانان  تقدیر و تشکر میکردند  .  

 

گفتنی است مریم کاظمی نسب یکی دیگر از دانش آموزان راه یافته به مدارس استعداد های درخشان بود که موفق به گفتگو با وی نشدیم .

 

 

 


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.