شناسه : 10994528
مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد ؛

کلید اشتغال پایدار توانمند سازی نیروی کار کشور است


مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد گفت : کلید اشتغال پایدار توانمند سازی نیروی کار کشور است .اگر نیروی کار را با تکنولوژی همراه کنیم می توانیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم .

به گزارش خبرنگار طنین خاتم، مدیر کل  فنی و حرفه ای استان یزد در نشست شورای اداری شهرستان خاتم اظهار داشت  : با توجه به توسعه بازار کار، نیاز سنجی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ارائه آموزش های مورد نیاز تنها راهکار پرورش نیروی متخصص است و به طور قطع می توان از این طریق بحران فقر مهارتی را در میان کارگران مهار کرد.

حبیب الله کارگر گفت : امروز کسانی که دارای حرفه و مهارت باشند می توانند حرف اول را بزنند و اگر با کمک یکدیگر فقر مهارتی را در کشور از بین ببریم قطعاً در دنیا حرفی برای گفتن خواهیم داشت..

وی   گفت : کلید اشتغال پایدار توانمند سازی نیروی کار کشور است .اگر نیروی کار را با تکنولوژی همراه کنیم می توانیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم .

کارگر خاطر نشان کرد :امروزه آموزش فنی حرفه ای با رویکرد اموزش بازار محور  در سطح کشور کار می کند و آموزشهای متناسب و بر حسب نیاز کشور و براساس تقاضا محوری به جای عرضه محوری  ارائه می کند

وی در ادامه افزود : در استان و بخصوص در شهرستان خاتم که قطب کشاورزی استان است یکی از قطب های آموزشی که قرار دادیم قطب کشاورزی است و شهرستان خاتم در این حوزه تجهیز شده است  و رویکرد بیشتر در این زمینه است که خوشبختانه نتایج بسیار خوبی  داشتیم  .

مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد گفت : بر طبق آمار سال 89 نسبت به سال 93  در حوزه کشت گلخانه ای  20-  30 برابردر  عرصه تحت کشت  و زیر پوشش این حوزه  پیشرفت داشته است .

 کارگراظهار داشت : 60 درصد از کسانیکه در این حوزه کشاورزی در سطح شهرستان مشغول به کار هستند آموزش دیده فنی و حرفه ای هستند  و آموزش ها  بر اساس نیاز شهر و روستا برنامه ریزی شده است

وی با اشاره  به نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری گفت : اگر فرهنگ را به کار و اقتصاد را به تولید معنی کنیم  ما زمانی می توانیم اقتصاد پویا داشته باشیم  که فرهنگ کار اصلاح شود ما خوشبختانه نیروی کار داریم ولی الان در حوزه فرهنگ کار مشکل داریم اگر بتوانیم  صلاح فرهنگی داشته باشیم  فرهنگ  کار غنی  در استان و شهرستان  حاکم شود قطعا مشکلات در زمینه اقتصاد کم می شود .

کاکارگر در پایان  اظهار داشت : تربیت نیروی انسانی برحسب نیاز شهرستان در اولویت کار فنی حرفه ای قرار داد .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.