شناسه : 35385766
کارشناس هواشناسی یزد خبر داد


کارشناس اداره هواشناسی استان یزد گفت: بارش های فصلی در سه ماهه پاییز به موقع و بدون تاخیر بوده ومانند اکثر نقاط کشور در حد نرمال خواهد بود.

به گزارش طنین خاتم؛ محمدرضا شیرغلامی در گفتگو با یزدرسا، افزود: برای امروز افزایش دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود که این افزایش دما موقتی است و از روز سه‌شنبه با شمالی شدند جریانات روند کاهش دما در استان آغاز می شود.

کارشناس اداره هواشناسی استان یزد اذعان کرد: دما از فردا در استان یزد بین ۴ تا ۶ درجه کاهش می یابد و پیش بینی می شود در گرمترین ساعات روز سه شنبه دمای هوا به ۳۲ درجه سانتیگراد در خنک ترین ساعت شب های آینده دمای شهر یزد به ترتیب ۱۹ و ۱۷ درجه برسد.

وی گفت: در ساعات بعد از ظهر فردا شاهد وزش باد نسبتا شدید در سطح استان خواهیم بود که به ویژه در مناطق شمالی استان با گرد و خاک همراه است.

شیرغلامی به میزان بارش ها روزهای گذشته در استان اشاره کرد و افزود: بارش هایی که در روز عاشورا در دو ایستگاه نصرآباد و ده بالا ثبت شده است به ترتیب 4/0 و 5/1 میلیمتر بوده است.

وی در ادامه به پیش بینی فصلی در سه ماهه پاییز پرداخت و افزود: بارش ها در این مدت به موقع است و تاخیری نخواهد داشت و بارش در استان یزد به مانند اکثر نقاط کشور در حد نرمال خواهد بود.

کارشناس اداره هواشناسی استان یزد ادامه داد: از لحاظ وضعیت دمایی پیش بینی می شود فصل پاییز در استان یزد حدود یک درجه کمتر از حد نرمال خود باشد.

وی در پایان بیان کرد: بارش ها در استان یزد عمدتا از نیمه دوم آبان ماه شروع می شود و میزان بارش های قبل از این مدت محدود است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.