شناسه : 15065207
مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد خبر داد؛

کاهش 5 درصدی بیمه بیکاری استان يزد در دولت تدبیر و امید


در سومین روز از هفته دولت، مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد در مراسم معارفه رئیس شعبه تامین اجتماعی خاتم از کاهش 5درصدی نرخ بیمه بیکاری در استان یزد در دولت تدبیر و امید خبر داد.

 به گزارش طنین خاتم، محمد صابری مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد  اظهار داشت: افزون بر 78 درصد از مردم استان یزد رقمی معادل 800 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند.


محمد صابری گفت : 195 هزار نفر بیمه شده اجباری که در کارگاه ها شاغل می باشند، 80 هزار نفر نیز بیمه شده خاص مانند قالیبافان، هنرمندان و کارگران و غیره می باشد.


وی همچنین تعداد بازنشستگان در این استان را 47هزار و 200 نفر بیان کرد و افزود: این تعداد بیمه شده با اعضای خانواده هایشان رقمی معادل 112 هزار نفر را شامل می شود.


صابری خاطر نشان کرد: برای 800 هزار نفر افراد بیمه شده در این سازمان در سال گذشته افزون بر 910 میلیارد تومان هزینه شده که 300 میلیارد تومان در بخش درمان و بالغ بر 570 میلیارد تومان نیز در بخش مستمری بگیران هزینه شده است.


وی گفت: در سال جاری به طور متوسط در هر ماه به طور متوسط رقمی معادل 46 میلیارد تومان به مستمری بگیران پرداخت می شود.


محمد صابری اظهار داشت: در مجموع این سازمان به 2400 نفر بیمه بیکاری پرداخت می کند که این رقم نسبت به مشابه آن در دو سال گذشته 5 درصد کاهش داشته است و اين نشان از رونق كارگاه ها در دولت جديد دارد.


مدیر کل تامین اجتماعی استان از ارائه خدمات غیرحضوری این سازمان در تمام نقاط استان خبر داد.


صابری تصریح کرد: دارندگان فیش های پرداخت مشاغل آزاد و رانندگان و غیره می توانند با دریافت رمز به صورت غیر حضوری اقدام به پرداخت بیمه خود نمایند.

وی خاطر نشان کرد: در بخش درمان نیز سعی شده است تا ارائه خدمات به نحو مقتضی انجام پذیرد.


در اين جلسه، عبدالسعيد هراتي زاده به عنوان رئيس جديد شعبه تامين اجتماعي خاتم معرفي شد.
حسين كارگريان رئيس سابق تامين اجتماعي خاتم در پايان سال گذشته بازنشسته و اين شعبه با سرپرست اداره مي شد.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.