شناسه : 11973067
فرمانده پلیس راه یزد خبر داد

کاهش 40 درصدی میزان تلفات جاده‌ای و 24 درصدی حادثه‌دیدگان استان یزد


فرمانده پلیس راه استان یزد از کاهش حوادث رانندگی در این استان طی ایام نوروز خبر داد و گفت: در زمینه تلفات جاده‌ای و هم در زمینه حوادث رانندگی با کاهش چشمگیری مواجه بوده‌ایم.

به گزارش طنین خاتم، احمد مظفری فرمانده پلیس راه استان یزد در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه در نیمه اول تعطیلات نوروز سه تصادف منجر به مرگ در استان یزد رخ داد، اظهار داشت: هر سه حادثه بر اثر خواب‌آلودگی راننده و واژگونی خودرو رخ داد و در هر تصادف نیز یک نفر جان باخت که یکی از کشته‌شدگان این حوادث یک کودک پنج ساله بود.

 

وی با بیان اینکه در مجموع از ابتدای تعطیلات نوروز تا 14 فروردین ماه جاری که طرح نوروزی پلیس راه اجرا شد، گفت: میزان تلفات جاده‌ای در استان یزد 40 درصد کاهش یافت.

 

مظفری خاطر نشان کرد: میزان تصادفات خسارتی نیز در این مدت در محورهای استان یزد 43 درصد کاهش یافت و آمار مجروحان حوادث رانندگی نیز کاهش چشمگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

 

وی عنوان کرد: میزان مجروحان و حادثه‌دیدگان حوادث رانندگی در استان یزد در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از کاهش 24 درصدی برخوردار بوده است.

 

فرمانده پلیس راه استان یزد با بیان اینکه میزان کشته‌شدگان حوادث جاده‌ای در سال جاری باید نسبت به سال گذشته کاهش 10 درصدی داشته باشد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در ابتدای سال جاری و در شلوغی روزهای گردشگری، شاهد کاهش 40 درصدی حوادث رانندگی منجر به فوت در استان بوده‌ایم.

 

وی اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و همکاری خوب مردم با پلیس را عامل اصلی کاهش تصادفات به ویژه تصادفات منجر به فوت دانست و افزود: در صورت همکاری مردم و رعایت مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی، شاهد کاهش روزافزون حوادث رانندگی در محورهای استان یزد خواهیم بود.

مظفری همچنین اجرای طرح نوروزی پلیس راه در محورهای استان یزد را موفقیت‌آمیز دانست و یادآور شد: در این ایام بالغ بر 60 اکیپ به صورت ثابت و سیار، محسوس و نامحسوس، تردد در محورهای استان یزد را تحت کنترل خود داشتند.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.