شناسه : 13491627
سه نکته از یک جلسه شورا؛

کاش همه شهامت عذرخواهی داشتند/ همسفران شهردار هم از سفر فرانسه گزارش می دهند؟!


می شود مسئولی از سفر خود گزارش کاملی با عکس و ویدئو آماده کند تا سفرش بدون خروجی نباشد. شایسته است شورای اسلامی شهر یزد سایر مسئولین حاضر در این سفر را هم به جلسات شورا دعوت کرده و از آن ها هم در مورد دستاوردهای سفرشان توضیح بخواهد.

طنین خاتم به نقل از عصر فرهنگ، دیروز صد و هشتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد، تشکیل شد. این جلسه سه نکته مهم و اساسی داشت.

 

مسئولین سرمشق بگیرند
مطهریان در جلسه قبل و هنگام ممانعت از تبلیغ سایر ادیان در دارالعباده یزد، با استهزای یکی از نمایندگان و حاضرینی که به صورت خودجوش(؟!) در جلسه شرکت داشتند مواجه شد، و لذا کلمه ای که زنجیری ها آن را خارج از عرف تعبیر کردند، به زبان آورد.


اما رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد، روز گذشته و در نخستین فرصت از تمامی حاضرین و خبرنگاران عذرخواهی کرد. عملی که شاید در نظر برخی عادی جلوه کند، اما هر چه باشد خیلی ها شهامت این عمل عادی را ندارند.


رجوع کنید به اظهارات مسئولینی که مخالفین خود را بی سواد، بی شناسنامه، معدود، از جای خاص تغذیه شده، فاقد عقل و بدن سالم! بزدل، تازه به دوران رسیده، فاسد، هوچی گر، تندرو، کودک، تازه انقلابی دانسته و به جهنم حواله می کنند و همزمان از اینکه دهان منتقدین را ببند به خدا پناه می برند!

 

همسفران شهردار هم از سفر خود گزارش ارائه می دهند؟
در هفته های گذشته چند تن از مسئولین یزدی به فرانسه سفر کردند. فارغ از اینکه آیا واقعا رفتن به این سفر لزومی داشت یا خیر، برخی رسانه ها با برجسته کردن سفر یکی از مسئولین، تلاش کردند تا سفر بقیه را نادیده بگیرند. در همین راستا بود که علیه سفر شهردار یزد مطالب متعددی منتشر شد بدون اینکه حرفی از بقیه همسفران وی به میان بیاید.


عظیمی زاده در جلسه روز گذشته شورای شهر یزد، به همین مساله اشاره کرد و گفت: این سفر یک سفر هماهنگ شده و در جهت پیگیری ثبت بافت تاریخی و بازدید از یک نمونه ثبت شده در شهر لیون کشور فرانسه بود که مهندس شرافت مدیرکل میراث فرهنگی یزد، فرهمند مسئول دفتر پیگیری ثبت بافت تاریخی یزد، سید حسینی معاون عمرانی استاندار یزد،دکتر آیت اللهی، دکتر عبداللهی از اساتید دانشگاه و مهندس پیرنیا معاونت برنامه ریزی شهرداری نیزدر این بازدید حضور داشتند.


این مساله علاوه بر اینکه تغافل و تجاهل در امر انعکاس خبر از سوی برخی رسانه ها را به وضوح به نمایش می گذارد، یک نکته دیگر را هم در بر دارد و آن اینکه؛ می شود مسئولی از سفر خود گزارش کاملی با عکس و ویدئو آماده کند تا سفرش بدون خروجی نباشد. شایسته است شورای اسلامی شهر یزد سایر مسئولین حاضر در این سفر را هم به جلسات شورا دعوت کرده و از آن ها هم در مورد دستاوردهای سفرشان توضیح بخواهد.

 

جلسه بعد؛ غیرعلنی
در جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر یزد، قرار بر این شد که جلسه بعدی یعنی جلسه سه شنبه مورخ 19 خرداد ماه غیر علنی برگزار شود. هر چند علت برگزاری این جلسه غیر علنی حضور مسئولین امنیتی و انتظامی استان برای بررسی حوادث اخیر عنوان شد؛ اما همچنان این نگرانی وجود دارد که در همین جلسه غیرعلنی یک باره نام خیابان مهر به خیابان«شهدای زرتشت» تغییر کند!

م.مطهری فرد

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.