شناسه : 11646246
به مناسبت هفته درختکاری

کاشت درخت در فضای بیرونی کتابخانه امام حسین(ع) شهرستان خاتم


با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی خاتم، شهردار هرات و جمعی از مسئولان شهرستانی، چند اصله درخت به مناسبت هفته درختکاری در محوطه بیرونی کتابخانه امام حسین(ع) هرات غرس شد.

به گزارش طنین خاتم، در روز درخت کاری شهردار هرات و  محمود نقیبی کارشناس منابع طبیعی ضمن بازدید از کتابخانه امام حسین (ع) اقدام به کاشت نهال در حیاط این کتابخانه کردند.

در ابتدای این مراسم کارشناس منابع طبیعی شهرستان خاتم توضیحاتی در خصوص درخت و درختکاری و شرایط کاشت نهال برای اعضای کتابخانه ارائه کرد و بیان داشت: اهمیت کاشت درخت در دین مبین اسلام و تاکید ائمه معصومین بر این امر، نشان دهنده نقش حیاتی درختان در ایجاد طبیعتی پاک و باطراوت است برای کاشت درخت از مهمترین امور می باشد و هم چنین حفاظت درخت مهمتر از کاشت درخت می باشد.

"روح‌الله افخمی" شهردار هرات نیز ضمن قدردانی از توسعه و بهسازی فضای کتابخانه امام حسین(ع) تو سط اداره کتابخانه‌های عمومی خاتم، قول مساعد برای پرداخت باقی‌مانده سهم نیم درصد شهرداری این شهر در سال 93 را داد.

گفتنی است کتابخانه عمومی امام حسین (ع) بعد از وقفه ده ساله امسال به همت رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان راه اندازی شد و حدود 560 عضو دارد  .


رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 2.3333333333333335 stars out of 5.