شناسه : 12830244
رئیس دادگستری خاتم ؛

چک بلامحل وتصرف عدوانی بیشتر پرونده های دادگستری شهرستان خاتم را تشکیل می دهد


رئیس دادگستری شهرستان خاتم گفت: چک بلامحل ، تصرف عدوانی و معضل مواد مخدر بیشترین تعداد پرونده های وارده به دادگستری شهرستان خاتم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش طنین خاتم،رئیس دادگستری شهرستان خاتم گفت: چک بلامحل ، تصرف عدوانی و معضل مواد مخدر بیشترین تعداد پرونده های وارده  به دادگستری شهرستان خاتم را به خود اختصاص داده است.
 
کمال برزگر منشادی با تأکید بر برخورد قاطع و سریع با جرایم اظهار داشت: پرونده های مسن در این دادگستری که روند رسیدگی آنها طولانی شده است بیشتر مربوط به اختلاف ملکی و ثبتی می باشد.
 
وی افزود: پیچیدگی موضوع پرونده های ملکی و ثبتی و همچنین انجام روند قانونی رسیدگی به این پرونده ها منجر به رسیدگی طولانی آنها شده است.
 
رئیس دادگستری شهرستان خاتم در بخش دیگری از سخنان خود  دلیل تشکیل پرونده های خانوادگی در این دادگستری را اعتیاد به مواد مخدر ، نبود شغل و در آمد کافی عنوان کرد و افزود: بهبود وضعیت رفاهی و فرهنگی ، ایجاد اشتغال و درآمد کافی می تواند از ورود بسیاری از پرونده ها خصوصاً پرونده
های دعاوی خانوادگی به دادگستری پیشگیری نماید.
 
این مقام قضایی خاطر نشان کرد: آموزش مسائل دینی و اسلامی به عنوان یک مورد اجتماعی برای خانواده ها و در نهایت تعلیم و تربیت فرزندان در کاهش جرائم نقش موثری دارد.
 
برزگر خاطر نشان کرد : مشارکت شوراها در صلح و سازش پرونده ها هم گره از مشکلات افراد باز می کند و هم منجر به کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری می شود.
 
 
منبع: روابط عمومی دادگستری یزد
 
 
 
انتهای پیام //

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.