شناسه : 13133944
یادداشت/ علی صیف؛

چرا مسئولان استان یزد به «منتقدان باسواد و شناسنامه دار» اجازه تجمع نمی دهند؟


براستی اگر مکان نامناسب می تواند جواز یک تجمع را لغو کند آیا نمی بایست تجمع در مقابل استانداری که در یکی از میادین اصلی استان که اتفاقا در مسیر پر تردد تفت به یزد قرار دارد لغو شود؟! برگزاری تجمع در این مسیر پر تردد و درگیر کردن ذهن عده زیادی از عابرین چه سودی دارد و این سود به جیب چه کسی می رود؟

به گزارش طنین خاتم به نقل از عصر فرهنگ، در خبر ها آمده بود: «چند روز قبل ناحیه بسیج دانشجویی استان یزد درخواست مجوز تجمع مقابل دفتر وزارت خارجه در یزد را به فرمانداری یزد تسلیم می نماید تا روند قانونی آن طی شود و پس از موافقت استانداری و وزارت کشور، این اتفاق مطالبه گرانه رخ دهد. اما فرمانداری با پاسخی به نامه بسیج دانشجویی، به دلیل نامناسب بودن مکان، صدور مجوز را به تغییر مکان و زمان تجمع موکول می نماید.

 

بلافاصله ناحیه دانشجویی یزد در تمکین به قانون و پرهیز از هرگونه عملی که مخالف توصیه رهبری به همدلی و همزبانی باشد، مکان و زمان تجمع را تغییر داد (و حتی به کوچه کنار ساختمان دفتر وزارت خارجه یزد هم راضی شد)و نامه ی دومی را به فرمانداری تسلیم نمود. اما اکنون مقامات شهری و استانداری از دریافت چنین نامه ای اظهار بی اطلاعی می کنند و با لطایف الحیلی از کنار دادن مجوز تجمع رد شده و طفره می روند.»

 

 

 

از مرگ شعارهای «زنده باد مخالف من»، نقد آزادانه، آزادی اندیشه و ابراز عقیده که بگذریم این حادثه مسائل بسیاری را روشن می کند.

 

شاید بلوار دانشجو و دفتر وزارت امورخارجه محل تردد باشد و وقوع یک تجمع شهر را برای دقایقی گرفتار معضل ترافیکی کند اما هر چه باشد از میدان امام حسین که پر تردد تر نیست. فرماندار محترم ترافیکی که تجمع و تحصن های متعدد مقابل استانداری به بار آورد را فراموش کرده اند؟

 

جا دارد فرهنگیان عزیز و کارگرانی که بارها در مقابل استانداری تجمع کرده اند در علل و انگیزه های برگزار کنندگان این تجمع اندکی تردید کنند.

 

براستی اگر مکان نامناسب می تواند جواز یک تجمع را لغو کند آیا نمی بایست تجمع در مقابل استانداری که در یکی از میادین اصلی استان که اتفاقا در مسیر پر تردد تفت به یزد قرار دارد لغو شود؟ آیا مسئول یا مسئولینی قصد داشتند که این تجمع برگزار شود؟ برگزاری تجمع در این مسیر پر تردد و درگیر کردن ذهن عده زیادی از عابرین چه سودی دارد و این سود به جیب چه کسی می رود؟

 

آیا عده ای سعی دارند کم کاری های داخلی خود را به پای تحریم بگذارند و اینگونه القا کنند که کشور درگیر بحران اقتصادی است و تنها مذاکره و عقب نشینی در برابر دبه کردن های طرف غربی راه نجات امت است؟

 

جالب این که در این پدیده از زمان نامناسب هم سخن به میان آمده است. جالب است مخاطبان بدانند یکی از تجمعاتی که سال گذشته برگزار شد در تاریخ 21 بهمن ماه یعنی یک روز مانده به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد. جناب فرماندار! خود را به جای ما بگذارید. با این همه دقت نظر شما برای مکان و زمان آیا این شائبه به ذهن متبادر نمی شود که عده ای می خواسته اند بدین وسیله یعنی صدور مجوز تجمع در 21 بهمن با سیاه نمایی انقلاب شکوهمند ما را زیر سوال ببرند؟

 

حال که عده ای از جوانان این مرز و بوم؛ همان ها که به فرموده رهبر انقلاب در مواقع خطر سینه سپر می کنند، همان ها که بنا به درخواست دکتر روحانی با شناسنامه جلو آمده اند، چرا باید از ابراز عقیده خود منع شوند؟ چرا باید مورد بی مهری قرار بگیرند؟ کجاست آن شعارهای زیبای انتخاباتی؟

 

کاش می شد اعطا و یا عدم اعطای مجوز به نهاد یا شخصی بی طرف سپرده شود. شخص یا نهادی که احساسات، تعلقات و وابستگی های حزبی و جناحی آن ها را از انجام وظایفشان باز ندارد.

 

راستی از این ها هم که بگذریم داغی قدیمی در دل نگارنده است که سوالی جدید به ذهن می آورد. آن عده ای خاص که برای جلوگیری از تدفین شهدای مظلوم مهمان یزد از مکانی خاص در جلوی استانداری تجمع کردند هم مجوز داشتند؟
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.