شناسه : 12115610
یادداشت/تاملی بر دو پیام اخیر رهبری ؛

چرا رهبری در دو پیام اخیرشان به «سیدمحمدخاتمی» تسلیت نگفتند؟


سوالی که مدتی است ذهنها را مشغول کرده و کسی جواب مستند و مستدلی برای آن ارائه ننموده است اینکه، چرا نباید مخاطب دو پیام تسلیت ولی امر مسلمین در نظام اسلامی ایران؛ فرزندان دانشمند، اندیشمند، رهبران و سرداران اصلاحات ایران، باشند، به چه علت و سببی است که از فیض عظمای پیروی و اطاعت ولی فقیه و امام امت زمان خارج شده اند، چرا از زیر چتر انقلاب کنار رفته اند،؟ آیا مشکل از پیام دهنده است و یا کُمیتِ پیام گیرنده ، قابل وپذیرنده می لنگیده وشایستگی دریافت پیام رهبری را از دست داده بوده است.

به گزارش طنین خاتم به نقل از اردکان گویا،  سوالی که مدتی است ذهنها را مشغول کرده و کسی جواب مستند و مستدلی برای آن ارائه ننموده است اینکه، چرا نباید مخاطب دو پیام تسلیت ولی امر مسلمین در نظام اسلامی ایران؛ فرزندان دانشمند، اندیشمند، رهبران و سرداران اصلاحات ایران، باشند؟

به چه علت و سببی است که این افراد از فیض عظمای پیروی و اطاعت ولی فقیه و امام امت زمان خارج شده اند، چرا از زیر چتر انقلاب کنار رفته اند،؟

آیا مشکل از پیام دهنده است و یا کُمیتِ پیام گیرنده ، قابل وپذیرنده می لنگیده وشایستگی دریافت پیام رهبری را از دست داده بوده است.        
    البته این نکته مبرهن و واضح است؛ چنانچه در ولی فقیه ، هوای نفس، ترک تقوای الهی و خصومت شخصی پیدا شود ما معتقدیم به استناد اینکه او شرایط رهبری را از دست داده ،خود به خود برکنار شده محسوب؛ و اعتماد عمومی از او سلب می شود، اما بالوجدان می یابیم که چنین نیست .
    با مرور شکل گیری جریانات فکری، فرهنگی و سیاسی کشور و بررسی و دقت در مبانی فکری و اندیشه های شکل گرفته در طول انقلاب اسلامی ایران ، به تحقیق می توان اذعان داشت که ریشه ی اساسی پاسخ به سؤال فوق؛  دگردیسی و چرخش مبانی اندیشه ی مخاطبان دو پیام تسلیت بوده است نه اختلافات شخصی، گروهی، مذهبی و سیاسی به معنای سیاسی کاری.
    آنچه قلب هر مسلمانی را در این شهرِ تا حدودی سیاست زده، کمی پر خفقان و اندکی استبداد زده  به درد می آورد، عدم شناخت عمیق  جریانهای له و علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی عزیز و یا تعامد بر عدم شناخت و نوعی تعصب و پافشاری عده ای بر محبت نسبت به حزب وجریانی است که به ظاهر، اسلامی است اما با یدک کشیدن اسلام حداقلی، درصددند نظام اسلامی را که ثمره ی خون شهیدان و زحمات بی دریغ ایثار گران و زحمتکشان است، به تدریج و، طی پروسه ای از مسیر اصلی اش خارج نمایند.
آیا سردمداران چنین خط فکری و جریانی، به راستی دیگر می توانند مخاطبان ولی امر زمان، باشند ؛ هر چند فریاد پیروی از خط امام و رهبری و مردم داری توسط چنین طیفی با چنین اندیشه ای شاید تعدادی از افراد جامعه را جذب نماید اما هرگز! بار کج به منزل نمی رسد که این وعده ی خداست " اَلا اِنّ وعدَ الله حقٌ " (1)
    امید است برخی که هم چنان پیام قیام 9 دی 1388 مردم مسلمان و بصیر ایران اسلامی بر علیه فتنه و فتنه گران را دریافت نکرده اند، دریافته باشندکه چرا، ولی امر مسلمین در بستر بیماری با استناد به آیه ی 159 و 160 سوره ی مبارکه ی بقره، برخی افراد را به حضور نپذیرفتند و مشروط کردند به اموری از جمله:  ( اِلّا الذینَ ) تابوا وَ اصلحوا وَ بیّنوا  فاولئک اَتُوبُ علیهم... .(2)
آری به نظر می رسد کم کم برخی علل مخاطب واقع نشدن پیام تسلیت، رخ می نماید./.
( تذکر: ما دراین مقال کما هو حقه، درصدد نقد اندیشه ها و اِتّباع حق بودیم همانگونه که مولای متقیان فرمودند:"انّ الحق لایعرف بالرجال،اِعرِف الحق تعرف اهلَه " (3) «حق به اشخاص شناخته نمی شود، حق را بشناس تا پیروان و اهالی آن را بشناسی.»)
والله المستعان و الیه المصیر / طالب پور
پانوشت:
1)- سوره مبارکه یونس،آیه 55 
2)- «کسانی که دلایل روشن و وسایل هدایت آشکار را کتمان کنند ، خدا وهمه ی لاعنین آنان را لعنت می کنند (159) مگر آنها که توبه وبازگشت کردند واعمالشان را اصلاح نموده  وآنچه کتمان کرده بودند آشکار ساختند ؛ من توبه ی آنها را می پذیرم (160)».  سوره مبارکه بقره
3)- میزان الحکمه ج3 ص 1238- قم، دار الحدیث ، انتشار1377

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.