شناسه : 10368707
هواشناسی یزد اعلام کرد

پیش بینی 72ساعت آینده هوای استان و وضعیت دمایی 24 ساعت گذشته/توصیه پیش آگاهی کشاوزی +جدول


پیش بینی 72 ساعته جوی استان یزد و و وضعیت دمایی 24 ساعت گذشته بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری منتشر شد.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، پیش بینی 72 ساعته جوی استان یزد و و وضعیت دمایی 24 ساعت گذشته بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری منتشر شد.

 

توصیه پیش آگاهی کشاوزی

پيش بيني وضعيت جوي در چند روز آينده :

 امروز شنبه 29/9/93  تا اواخر دوشنبه: قسمتی تا نیمه ابری همراه با وزش باد، در بعضی ساعات (بویژه از عصر یکشنبه تا صبح دوشنبه) گاهی با وزش باد شدید و  احتمال گرد و خاک، بارش پراکنده، کاهش دما و در صبح روز دوشنبه و سه شنبه در برخی نقاط مه آلود و در مناطق سرد سیر و کوهستانی یخبندان .

از سه شنبه تا آخر هفته: در بعضی از ساعات با افزایش ابر، بعضاً با وزش باد نسبتا ً شدید، احتمال ضعیف بارش پراکنده و از روز چهارشنبه با کاهش دما.

توصيه و پيش آگاهي كشاورزي :

توصیه  به گندم کاران  :

1.     بمنظور کنترل علف های هرز مزارع گندم،  با توجه به احتمال بارندگی در برخی از نقاط استان تا سه شنبه، توصیه می شود از روز چهارشنبه به سم پاشی با یکی از سموم علف کش انتخابی مثل علف کش تاپیک اقدام به سم پاشی مزارع گندم گردد.

توصیه  به گلخانه داران  با  گاز شهری  :

2.       به آندسته از گلخانه دارانی که از گاز شهری به عنوان سوخت گلخانه استفاده می کنند توصیه می شود با استفاده از دستگاه گاز سنج یا آب و صابون، نسبت به شناسایی نقاط نشتی گاز اقدام و در صورت نشتی محل اتصالات را ترمیم نمایند.

3.     بدیهی است نشت گاز باعث خفگی و مسمومیت بوته ها و عدم گلدهی و عدم باز شدن گلها و خسارت به تولید می گردد.

توصیه  به تمام گلخانه داران :

4.       با توجه به روند کاهش دمای هوا  و احتمال یخبندان تا پایان هفته در دشت های استان، توصیه می شود دستگاه های گرمایشی گلخانه ها کنترل و حداقل دما بین 15 تا 18 درجه سانتیگراد تنظیم گردد.

5.     با توجه به وزش باد شدید در روز های یکشنبه تا 4 شنبه از استحکام گلخانه ها مراقبت گردد.

 

برای دیدن جداول در ابعاد بزرگ تر روی آن کلیک کنید
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.