شناسه : 14412607
به عمل کار بر آ ید....دغدغه های از جنس یک سرمایه گذار

پیشرفت اقتصادی با وعده و وعید حاصل نمی شود


رئیس کارخانه موزاییک سازی مهتاب گفت: مسئولین و دولتمردان باید بدانند اگر کشور می خواهد از لحاظ اقتصادی پیشرفت داشته باشد باید از سرمایه گذار حمایت کنند نه اینکه ابتدا با وعده آنان را همراهی کنند و بعد در وسط راه پشت آنان را خالی کنند.

رئیس کارخانه موزاییک سازی مهتاب در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم در مورد طرح احداث این کارخانه در شهرستان خاتم گفت:در سال 1392 طرح احداث کارخانه به استانداری یزد پیشنهاد شد که مورد استقبال قرار گرفت و ماحصل طرح همین کارخانه ای است که الان کارگران در آن مشغول به کار هستند.
خلیلیان گفت : از خرداد سال 92  ساخت و ساز کارخانه شروع و مهرماه سال 92 خطوط تولید راه اندازی شد .
وی در مورد اینکه چرا هرات را برای احداث کارخانه در نظر گرفته است اظهار داشت: دور نمای که ما مشاهده کردیم و وارد سرمایه گذاری در این منطقه شدیم به خاطر بودجه ای بود که برای مناطق محروم در نظر گرفته شده اند و همچنین زیر ساخت های تولید در شهرک صنعتی هرات مهیا بود.
مسئول کارخانه موزاییک سازی مهتاب در مورد مشکلاتی که در شهرک صنعتی خاتم با آن روبه رو است خاطرنشان کرد : از مشکلاتی که تاکنون در این منطقه عملا با آن روبه رو شده ایم ،نیروی انسانی است. با توجه به اینکه در شهرستان خاتم شغل های فصلی زیاد است کارگران در فصولی از سال کار را رها می کنند و در باغات مشغول به کار میشوند و کارخانه با کمبود نیرو مواجه می شود .
خلیلیان گفت: ما به این دلیل شهرستان خاتم را برای سرمایه گذاری انتخاب کردیم چون جزء منطقه محروم به حسایب می آمد و صاحب امتیازات ویژه ای برای سرمایه گذار، از جمله وام های با سود 13 و 18 درصد ولی این مهم محقق نشد و ما کاملا با سرمایه خودمان و گرفتن وام 27 درصد با بهره ای بالا در اینجا مشغول به کار شدیم .

وی افزود:  فرماندار سابق شهرستان خاتم قبل از احداث و شروع کارخانه قول های زیادی در مور حمایت از سرمایه گذاران دادند ولی هیچکدام محقق نشد از جمله وامی 900 میلیون تومانی که با مخالف کمیسیون اقتصادی یزد مواجه شد و این وام به ما تعلق نگرفت .

خلیلیان گفت: مسولین و دولتمردان باید بدانند که اگر کشور می خواهد از لحاظ اقتصادی پیشرفت داشته باشد باید از سرمایه گذار حمایت کنند نه اینکه ابتدا با وعده آنان را همراهی کنند و بعد در وسط راه پشت آنان را خالی کنند .
مسئول کارخانه موزاییک سازی مهتاب خاطر نشان کرد: مسولین شهرستان از جمله فرماندار تا کنون حمایت های زیادی داشته اند ولی کافی نیست و ما هنوز با مشکلات زیادی در این منطقه دست و پنجه نرم می کنیم.
وی سخن خود را با این شعر به پایان رساند:


سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی

به عمل کار برآید به سخندانی نیست


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.