شناسه : 38924641

پناهگاه حیات وحش بوروئیه خاتم از بکرترین مناطق در استان یزد


پناهگاه حیات وحش بوروئیه با گونه‌های مختلف و باارزش جانوری از بکرترین مناطق تحت مدیریت محیط‌ زیست استان یزد به شمار می‌رود.

به گزارش طنین خاتم، پناهگاه حیات وحش بوروئیه با گونه‌های مختلف و باارزش جانوری از بکرترین مناطق تحت مدیریت محیط ‌زیست استان یزد به شمار می‌رود.

پناهگاه حیات وحش بوروئیه به مساحت 78 هزار هکتار در شهرستان خاتم و در نزدیکی شهر هرات واقع شده است و یکی از بکرترین مناطق تحت مدیریت استان به شمار می‌رود، به گونه‌ای که هیچ روستا و معدنی در آن وجود ندارد.

بخش عمده این پناهگاه حیات وحش، مناطق کوهستانی و مابقی از اراضی دشتی‌بیابانی تشکیل شده است و ارتفاعات خانه خدا، سربره و کوه‌های واقع در حواشی منطقه مانند دیواره حفاظتی در مقابل کویرهای پیرامونی(کویر هرات - مروست)، شرایط زیستی مناسبی برای زندگی گونه‌های مختلف و باارزش جانوری از جمله جبیر، گوسفند وحشی، بز وحشی، گرگ، کفتار، رودک عسل خوار، هوبره، کبک، افعی گرزه و سایر موارد را فراهم کرده است.

اخیراً تخمین جمعیت علفخواران وحشی پناهگاه حیات وحش بوروئیه با برنامه‌ریزی و نظارت کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد و همکاری محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خاتم، طی یک روز انجام شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.