شناسه : 32986216
رئیس شورای شهر هرات:


تیموری نبود بودجه کافی برای سرانجام رساندن پروژه های نیمه تمام را مهمترین مشکل شورا عنوان و اظهار داشت: متاسفانه شهر هرات از نبود سرمایه گذار بومی محروم است و اکثریت پروژه ها نیز به دلیل نبود اعتبار روی زمین مانده است.

رئیس شورای اسلامی شهر هرات در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم ضمن تبریک  فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: دهه فجر بستری مناسب برای آشنایی نسل جوان با دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

کرامت تیموری با اشاره به عملکرد پنج ماهه شورای پنجم اظهار داشت: هدف اصلی اعضای شورا در این پنج ماه حل مشکلات درمانی و بهداشتی مردم هرات بوده است.

تیموری افزود: در این زمینه جلسات متعدد با مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری برگزار و خوشبختانه خبرهای خوبی در راه است.

وی خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته ساخت بیمارستان 96 تختخوابی شهرستان آغاز و مسائل جاری وعمرانی بیمارستان آیت الله خاتمی هرات در زمینه تجهیزات و آمبولانس در دستور کار قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر هرات در ادامه با اشاره به وضعیت راه های مواصلاتی شهرستان گفت: در زمینه جاده هرات-هرابرجان روکش آسفالت آن آغاز و مسیر هرات-شهربابک نیز در دست اقدام است.

وی افزود: مسیر هرات-نی ریز در دست تعریض و ایمن سازی قرار دارد.

تیموری اظهار داشت: مشکلات کشاورزان و دامداران که با توجه به خشکسالی های اخیر دچار مشکلات فرارون شده اند نیز در حال پیگیری است.

رئیس شورای اسلامی شهر هرات پیگیری معوقات بانکی و حل مشکلات مرتع داران را نیز در دیگر کارهای صورت گرفته در شورای شهر عنوان کرد.

وی افزود: از ابتدای تشکیل شورا تا کنون 25 جلسه در دفترشورا تشکیل و اعضا پیرامون مشکلات شهروندان به بحث و اظهار نظر گذاشته شده است.

تیموری زیبا سازی بافت شهر هرات را یکی از مهمترین اولویت های شورای پنجم عنوان و خاطر نشان کرد: اکثریت کوچه ها و خیابان های هرات امسال آسفالت و ساخت پارک های محله ای و نصب المان های شهری نیز در اولویت های بعدی قرار دارد.

وی  از سنگ فرش پیاده روها برای رفاه حل بهتر شهروندان خبر داد و اظهار داشت: تجهیز و تکمیل پارک ولی عصر (عج) نیز در لیست  برنامه ها شورای پنجم قرار دارد.

تیموری در زمینه درمانگاه تامین اجتماعی نیز اظهار داشت: جانمایی 5 هزار متر زمین در شهر هرات در جهت ساخت درمانگاه تامین اجتماعی که از نیازهای اساسی قشر ضعیف جامعه شهری و روستایی منطقه میباشد نیز در دست اقدام است که امیدواریم مقدمات اجرای این پروژه بعد از سالها تعویق شروع به کار شود.

وی از پیگیری و تامین یک هکتار زمین جهت احداث مجموعه ورزشی کارگری در حاشیه کمربندی در ضلع شمالی شهر هرات خبر داد و افزود: ان شاالله ساخت این مجموعه جوانان شهر هرات بخصوص قشر کارگری بتوانند با فراغ بال به ورزش بپردازند.

تیموری نبود بودجه کافی برای سرانجام رساندن پروژه های نیمه تمام را مهمترین مشکل شورا عنوان و اظهار داشت: متاسفانه شهر هرات از نبود سرمایه گذار بومی محروم است و اکثریت پروژه ها نیز به دلیل نبود اعتبار روی زمین مانده است.

رئیس شورای اسلامی شهر هرات گفت: امیدواریم با اجرای مصوبات برنامه ششم توسعه ، محرومیت  از چهره این شهرستان زدوده شود.

تیموری در پایان خاطر نشان کرد:  امیدواریم مسئولین استان  به شهرستان خاتم توجه ویژه داشته باشند و در زمینه توسعه شهری اعضای شورا را همراهی کنند تا شهرستان خاتم نیز در جرگه شهرستانهای برخوردار قرار گیرد و مسافت طولانی با مرکز استان باعث جلوگیری از همگام  شدن این شهرستان از قطار توسعه شهر جهانی یزد و دیگر نقاط استان نشود.


رئیس شورای اسلامی شهر هرات در پایان از نماینده مجلس، فرماندار، بخشداران گذشته وحال ، شهردار، مسئولین استان و پرسنل زحمتکش شهرداری تقدیر و تشکر کرد.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.