شناسه : 10672072
علیرغم ادعاهای دولت راستگویان؛

پرونده مسکن مهر کشور سال ۹۴ بسته نمی‌شود!


قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: به دلیل اینکه شورای پول و اعتبار افزایش وام مسکن مهر را دیر تصویب کرد اتمام همه پروژه‌های مسکن تا پایان سال آینده محقق نمی‌شود و اتمام کار ۱۰ درصد پروژه‌های مسکن مهر در سال ۹۵ انجام می‌شود.

به گزارش طنین خاتم، احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به اینکه قرار بود پرونده مسکن مهر تا پایان سال 94 بسته شود اظهار داشت: به دلیل اینکه شورای پول و اعتبار افزایش وام مسکن مهر را دیر تصویب کرد اتمام همه پروژه‌های مسکن تا پایان سال آینده محقق نمی‌شود.

وی گفت: 90 درصد پروژه‌های مسکن مهر سال 94 به اتمام می‌رسد و اتمام کار 10 درصد پروژه‌ها هم در سال 95 انجام می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه با تسنیم عمده مشکل واحدهای مسکونی مسکن مهر در کشور را  آماده نبودن خدمات دستگاه‌های خدمات رسان اعلام و تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌هایی برای حل مشکلات این بخش توسط دولت انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه، تسهیلات مسکن مهر افزایش مناسبی داشته است گفت: از این پس برای هر واحد از مسکن مهر 300 میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.

‌اصغری مهرآبادی افزود: به دنبال افزایش قیمت مصالح ساختمانی بسیاری از واحدهای در دست ساخت مسکن مهر نیمه کاره ماندند که تلاش برای به اتمام رساندن واحدهای راکد هم توسط وزارت راه و شهرسازی در دستور کار است.

وی گفت: در استان کردستان در مجموع 40 هزار و 500 واحد مسکن مهر وجود دارد که امروز یک هزار و 500 واحد آن افتتاح شد که جمع واحدهای افتتاح شده در استان تا به امروز به 25 هزار واحد رسید.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به پروژه مسکن مهر سقز اشاره کرد و افزود: در شهرستان سقز مشکل خاصی در راستای به اتمام رساندن پروژه مسکن مهر وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: پروژه 1120 واحدی کیان سقز که پیمانکار وضعیت آن را به نقطه مطلوب رسانده، تنها مشکل آن نبود آب است که با رفع این مشکل، امسال این واحدها به متقاضیان واگذار می‌شود.

‌اصغری مهرآبادی گفت: برای اتمام محوطه سازی و آسفالت این پروژه  از سوی وزارت راه و شهرسازی نیمی از هزینه تقبل خواهد شد.

وی افزود: در شهر سقز 7 هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که 6 هزار واحد آن به اتمام رسیده و به زودی بقیه هم آماده واگذاری می‌شود.

انتهای پیام/ س
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.