شناسه : 11270592
یادداشت/علی روحانی

پدر مهربان یزد


متاسفانه معدودی از مسؤلین یزد، با عدم رعایت عدل و انصاف این تلاش و خدمت را به نماینده‌ای از جنس خویش نسبت داده و تریبون تبلیغاتی می‌گردند و بعضی از سایت‌ها و رسانه‌های وابسته به جریان فکری خاصی که بوق تبلیغاتی آن جریان بوده و برای همگاه روشن و واضح است، موضوع را با آب و تاب بیان کرده و حقیقت را وارونه جلوه‌‌گر می‌سازند

طنین خاتم،  هنگامی که جریانات سیاسی و حزبی، به جای رقابت سازنده، دست به تخریب و کار شکنی زده و به جای رعایت عدل و انصاف و اعتدال، خط مشی تندروی بر می‌گزینند و علیرغم مشاهده عملکرد مثبت و خستگی ناپذیر«پدر مهربان یزد» با برجسته نمودن گوشه ای از سخنان نماینده پرتلاش و مردمی یزد در مجلس شورای اسلامی قصد تخریب دارند؛ دیگر جای سکوت باقی نمانده و باید که قلم را بر صفحه سپید کاغذ به گردش در آورد و گوشه‌ای از خصوصیات و عملکرد نماینده دلسوز و خدمتگزار مردم یزد را به رشته تحریر درآورد تا تکلیف شرعی و وجدانی و اخلاقی را به عنوان یک شهروند به جای آورد.

وقتی که بعد از پیگیری‌های متعدد که اسناد آن موجود در سایت salehjokar.com نیز قابل دسترس می‌باشد، تعرفه برق یزد در ماههای گرمسیری سال، کاهش می‌یابد و نماینده مهربان یزد نیز که همواره خدمت به مردم را جزء وظایف ذاتی خود دانسته و کمتر به رسانه‌ای کردن این خدمات و تلاشها اهتمام دارد.

متاسفانه معدودی از مسؤلین یزد، با عدم رعایت عدل و انصاف این تلاش و خدمت را به نماینده‌ای از جنس خویش نسبت داده و تریبون تبلیغاتی می‌گردند و بعضی از سایت‌ها و رسانه‌های وابسته به جریان فکری خاصی که بوق تبلیغاتی آن جریان بوده و برای همگاه روشن و واضح است، موضوع را با آب و تاب بیان کرده و حقیقت را وارونه جلوه‌‌گر می‌سازند و نماینده شهرمان در محله ای در قسمتی از سخنانش نسبت به این عمل خیر اخلاقی و دروغگویی واضح معترض و بنا بر رسالت شهروندی، انسانی و اسلامی، امر به معروف می‌نماید، متاسفانه باز هم به جای درس گرفتن، دوبار هجمه رسانه‌ای و بداخلاقی‌های فکری و تخریب و تهمت شروع و قصه ترور شخصیت فردی را می‌نمایند که خوشبختانه عملکرد مثبت و مؤثر او در طول سالیان گذشته در مسئولیت‌های مختلف اظهر من الشمس بوده و بر همگان واضح و مبرهن است و این حرکات و اقدامات ناپسند به دور از اخلاق، برای خوانندگان وشنوندگان عاقل و مردم فهیم یزد جز مشخص شدن مواضع مغرضانه بعضی از افراد و جریانات خاص که از هم اکنون تلاش را برای فعالیت های انتخاباتی آغاز نموده اند، چیز دیگری در بر نخواهد داشت.

مغرضین بدانند که تخریب نماینده‌ی مردمی و پر تلاش، توهین و تخریب مردمی است که به ایشان رأی داده‌اند و خوشبختانه مردم هوشیار و آگاه یزد خود به  خوبی تشخیص می‌دهند که چه کسی خادم و چه کسی خائن است؟!

البته این رفتارها، ریشه‌ای دیرینه داشته  و هنگامی که تلاش مجدانه نماینده‌ی عزیزمان را برای پیگیری خط دوم انتقال آب از بهشت آباد به یزد را نیز به خود نسبت می‌دهند، باز جای شگفتی و پرسش دارد؟!

پدر مهربان مردمی و سختکوشی که تمام وقت و انرژی خویش را در سالیان متمادی در مسئولیت‌های مختلف وقف خدمت‌رسانی به مردم نموده است، از دروغگویی و کتمان حقیقت می‌گوید نه اینکه چرا از او نام نبره‌اند؟! زیرا معتقد است کار برای خدا و خدمت به خلق، جایی برای مطرح شدن ندارد و اخلاص عمل را از مولای علی(ع) آموخته است.

ای کاش عزیزانی که به هر دلیل، اینگونه بدرفتاری‌های اجتماعی، فردی و رسانه‌ای را انجام می‌دهند، کمی به خود آیند و وجدان و انصاف و دین و اخلاق را در نظر گیرند و خود را شرمنده بارگاه الهی و خلق خدا نسارند.

نگارنده این سطور در این کوتاه مطلب قصد انتقاد از عملکرد جریاناتی که هم اکنون سعی در تخریب شخصیت و عملکرد نماینده‌ی مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی را نداشته و فقط با توجه به تحقیق و بررسی که خویش انجام داده است گوشه‌ای از خصوصیات اخلاقی و فعالیت‌های نماینده‌ای از جنس مردم را به تصویر می‌کشد تا وظیفه‌ی خطیر شهروندی خویش را به انجام رسانیده باشد.

پیگیری مصرانه و مجدانه انتقال خط دوم آب از بهشت آباد و اخذ مجوز پانصد میلیون متر مکعب آب از خلیج فارس که همواره مسئله اول استان یزد بوده و می‌باشد همیشه در اولین و مهمترین دستور کار نماینده فهیم یزد قرار داشته و دارد و تاکنون اقدامات و پیگیری‌های مؤثری نیز انجام گردیده است.

از آنجا که وظیفه اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب لوایح و قوانین و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی می‌باشد، آقای جوکار تاکنون بیش از هفتاد طرح و لایحه در موضوعات مختلف را به مجلس شورای اسلامی تقدیم نموده است (در طول 36 ماه نمایندگی به طور میانگین هر ماه 2 طرح و لایحه) که در سایت ایشان قابل دسترس و بازدید می‌باشد.

نظارت بر عملکرد ادارات و دستگاه‌های اجرائی همواره از اولویت‌های کاری آقای جوکار بوده و با برگزاری جلسات مؤثر و مفید و پیگیری‌های مصرانه بعدی سعی در رفع مشکلات مردم داشته و دارند.

پیگیری مسائل استانی در مجلس شورای اسلامی، جلسات متعدد با وزیران و اخذ اعتبارات جهت استان، پیگیری تأمین گاز جهت روستاها و بخش‌ها، اخذ مجوز احداث آزاد راه نطنز سیرجان و دنبال نمودن سرمایه‌گذاری جهت اجرا این طرح عظیم ملی، توجه خاص به مدارس و بازدید مداوم به مراکز آموزشی جهت رفع مشکلات، بحث مسکن فرهنگیان و وضعیت معلمان و قشر زحمتکش فرهنگی و تبعیض موجود، بازدید از آسایشگاه‌های معلولین، سالمندان و جانبازان عزیز و اخذ اعتبارات لازم  پیگیری وضعیت آلودگی زیست محیطی و هوا و وضعیت نابسامان ترافیک شهری، مشکل بافت تاریخی و فرسودگی این بافت ارزشمند که یک سرمایه ملی محسوب می‌گردد، وضعیت بیکاری جوانان و معضلاتی چون افزایش سن ازدواج و افزایش طلاق که از آسیب‌های اجتماعی می‌باشد، مشکلات کارآفرینی و عدم نقدینگی کارخانه‌ها، وضعیت معادن بزرگ استان و عدم پرداخت حقوق حقه مردم یزد مسئله دیابت و افزایش چشمگیر این بیماری که به مرگ خاموش معروف بوده و تبعات بدی را به دنبال می‌آورد با پیشنهاد و پیگیری تشکل کمیته تخصصی دیابت استان و اخذ اعتبارات و امکانات با مکاتبه با وزیر محترم  بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و غیره قسمتی از پیگیری‌های مجدانه و مطالبات نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شوررای اسلامی بوده و می‌باشد.

با توجه به عضویت ایشان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، رصد و بررسی مسائل منطقه‌ای و جهانی و تحرکات مذبوحانه دشمنان نظام جهت ضربه زدن به کیان جمهوری اسلامی و موضع گیری‌های شفاف و منطقی جوکار همواره زبانزد خاص و عام می‌باشد.

ایشان از جمله نمایندگانی است که همیشه مورد احترام و مشورت اکثریت مجلسیان و مدیران بوده و عملکرد و گفتمان او  مورد عنایت خاص همگان قرار دارد.

به دور از تملق باید اذعان داشت که از بدو پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون یزد نماینده‌ای به سخت کوشی، صداقت و مردمی بودن ایشان به خود ندیده است.

کدام مسئولی است که این چنین فعال و مردمی و پرانرژی در میان آحاد مردم بوده و همواره پاسخگو و تلفن همراهش در اختیار همگان باشد؟!

بررسی مشکلات محله های شهرستان‌های یزد و اشکذر و زارچ با حضور در بیش از پنجاه محله و منطقه یزد و زارچ و اشکذر که همچنان نیز با قوت ادامه دارد با دعوت از مسئولین اجرائی استان و برگزاری بازدیدها و دیدارهای هفتگی در محلات و سعی و تلاش در جهت رفع مشکلات مردم جزء برنامه‌های اصلی آقای جوکار گردیده که امید است با حمایت و همکاری مسئولین مربوطه و انجام مصوبات جلسات محلی اقدامی در جهت کاهش مسائل و مشکلات مردم انجام پذیرد.

پیگیری مسائل فرهنگی، هنری، آموزشی و مذهبی استان در دستور کار ایشان قرار داشته و دیدارهای مردمی و پیگیری مشکلات مردم و صدور نامه‌ها و درخواست‌های متعدد در طول هفته جهت رفع گرفتاری‌های افراد مراجعه کننده از دیگر اقدامات روزانه و هفتگی نماینده با اخلاق یزد می‌باشد.

حمایت از ورزش استان و حضور فعال در برگزاری لیگ‌ها و مسابقات ورزشی گوناگون، شرکت در جلسات متعدد ادارات و دستگاه‌های ذیربط برای رفع مسائل موجود و پیگیری اخذ اعتبارات و امکانات برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و کوتاه مدت جهت مسائل اصلی استان، تشکیل شورای مشورتی از گروه‌های مختلف، تذکر جدی به مسئولین استانی و کشوری جهت اجرای قوانین و رفع تبعیض موجود در همه سخنرانی‌ها و جلسات، پیگیری مداوم در مجلس شورای اسلامی جهت برنامه ریزی برای کاهش فساد اقتصادی در کشور از سایر اقدامات و فعالیت‌های شبانه روزی آقای جوکار می‌‍‌‌‌باشد.‍

اخلاق نیکو، خوش برخوردی، مردم داری، تکریم و احترام خاص مراجعین و مردم، حضور فعال در بسیاری از مجالس بزرگداشت شهدا و روضه حضرت سیدالشهدا(ع)، پاسخگویی با همه مشغله کاری موجود به مراجعین حضوری و یا تلفنی، دلسوزی و صداقت و راستی و ساده زیستی گوشه‌ای از خصوصیات اخلاقی خاص پدر مهربان دیارمان می‌باشد.

بعد از ارتحال جانگداز مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده نماینده مردمی و پر تلاش شهرستان‌های میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، آقای جوکار به عنوان نماینده معین وظایف نمایندگی این دو شهرستان را نیز بر عهده گرفته است و حدود 70 درصد جمعیت استان که در چهار شهرستان یزد و اشکذر و میبد و تفت که در حوزه‌های انتخابیه قرار دارند توسط آقای جوکار خدمت رسانی گردیده و ایشان سعی وافر دارد که خلأ وجودی مردم یحیی زاده در شهرستان‌های میبد و تفت کمتر احساس گردیده و لذا به صورت مداوم به این دو شهرستان سر کشی نموده و با بررسی مشکلات موجود اقدامات مؤثری در جهت حل این مسائل برداشته است.

آری، اینها قسمتی از فعالیت‌ها و خدمات و تلاش‌های فردی است که عاشقانه و دلسوزانه در جهت منافع یزد و یزدی کوشش می‌نماید.

امید آنکه قدر نعمت وجودی اینگونه افراد را که خود چون شمع می‌سوزند تا دیگران از نور وجودشان بهره مند گردند را دانسته و با همکاری و همیاری و ارائه پیشنهاد و انتقاد سازنده راه را برای خدمت هرچه بیشترشان هموار سازیم.

علی روحانی

2 اسفند ماه 1393

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.