شناسه : 10213488
سردار جعفری؛

پاسداری سپاه از دستاوردهای انقلاب اسلامی محافظه‌‌کارانه نیست


فرمانده کل سپاه گفت: سپاه به عنوان حافظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن باید از حالت پیش‌برندگی انقلاب محافظت کرده و در این مسیر پاسداری غیرمحافظه‌کارانه داشته باشد.

به گزارش طنین خاتم،  یازدهمین همایش سراسری فرماندهان و مدیران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) از صبح امروز با حضور فرماندهان و مسئولان لشکری و کشوری و جمعی از مدیران این قرارگاه در تهران آغاز شد.


سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این همایش یکی از نیازهای جدی انقلاب اسلامی را الگو شدن عنوان کرد و گفت: امروز چشم‌ها به جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران دوخته شده است.


وی افزود: به دلیل آنکه نظام مقدس جمهوری اسلامی حرف و ادعای جدیدی را مبتنی بر آموزه‌های دینی و اسلامی مطرح کرده و این آرمان به سرعت در جهان در حال گسترش است.


فرمانده کل سپاه از ظلم‌ستیزی به عنوان یکی از ابعاد مهم انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: ظلم‌ستیزی و مبارزه با سلطه‌گری یکی از ابعادی است که موجب پویایی هر چه بیشتر انقلاب اسلامی شده، اما در عین حال نباید از سایر ابعاد نیز غافل شد.


وی خاطرنشان کرد: سپاه به عنوان حافظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن باید از حالت پیش‌برندگی انقلاب محافظت کرده و در این مسیر پاسداری غیرمحافظه‌کارانه داشته باشد.


سرلشکر جعفری با برشمردن ویژگی‌های مدیریتی جهادی، گفت: سخت‌کوشی، جهاد در راه خدا، ریسک‌پذیری و خطرپذیری از جمله ویژگی‌های مهم اقدام جهادی است؛ جهاد در راه خدا تنها به مثابه جنگ با دشمن نیست، بلکه کار و عمل خالصانه نیز مصداق جهاد فی سبیل‌الله است.


وی بی‌تفاوتی در قبال ارزش‌ها و ضدارزش ها را به عنوان مشکل امروز یاد کرد و گفت: انقلاب اسلامی به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) حرکت تدریجی جامعه در راستای استقرار و محقق شدن ارزش‌های دینی است.


فرمانده کل سپاه پاسداران پویایی و پیش‌روندگی را از ویژگی‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: برخی دیدگاه‌های انحرافی شعار توقف انقلاب اسلامی را مطرح می‌کردند که مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) طی سال‌های متمادی با این تفکر مقابله کردند و چفیه‌ای که بر دوش معظم‌له قرار دارد مصداق بارز این مبارزه می‌باشد.


وی تصریح کرد: حرکت و تحول تدریجی به سمت ارزش‌ها معنای انقلاب اسلامی در حال پیشرفت است و رسالتی که بر عهده شما پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه سازندگی است رسالت خطیری است و نقشی که شما در دفاع از انقلاب اسلامی ایفا می کنید بسیار مهم است.


سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: امروز دفاع نظامی به مراتب آسان‌تر از جنگ نرم در عرصه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و سازندگی است.


وی با بیان اینکه در پاسداری از انقلاب نمی‌توان به فعالیت‌های روزمره کفایت کرد، گفت: کار تخصصی با کیفیت همراه با اصول ارزشی و اعتقادی تفاوت کار ما با سایر پیمانکاران است.


فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: جهاد سازندگی را باید از خودمان شروع کنیم تا نتیجه مطلوب حاصل شود مجاهدت در راه خدا شاید در ابتدا سختی‌هایی را به همراه داشته باشد، اما بنا بر وعده الهی پیروزی و نصرت را به همراه دارد.


وی با تاکید بر اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) مایه‌ عزت و آبروی نظام و سپاه است، گفت: در عین حال ما نباید به وضعیت موجود راضی باشیم و اکتفا کنیم. از ما انتظار بالاتری است.


سرلشکر جعفری با بیان اینکه فرصت زیادی نداریم، گفت: 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و چشم ملت‌های دیگر به الگوسازی سپاه و انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف است.


فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: فلسفه وجودی سپاه در عرصه سازندگی کار جهادی و خالصانه و الگو شدن برای سایرین است که این مهم با همت و تلاش شما محقق می‌شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.