شناسه : 34337787
کارشناس مذهبی؛


کارشناس مدهبی گفت: ولایت مداری ویژگی شاخص منتظران واقعی است.

کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم درباره مهدویت و وظایف منتظران ظهور در عصر انقلاب اسلامی اظهار داشت: مهدویت از نظر لغت نوعی مصدرازکلمه ی مهدی به معنای مهدی بودن است و از نظر اصطلاح شیعه به معنای باور به وجود حضرت مهدی علیه السلام است و ظهور او و جهان را پرازعدل و داد کردن است و در مذاهب و ادیان دیگر مفهوم های متفاوت دارد که جای بحث طولانی دارد.

علی آبادی گفت: انتظار فرج بهترین وظیفه شخص منتظراست وحتی عبادت به حساب می آید و دلیل اینکه می فرماید افضل الاعمال این است که ما نه تنها ما باید ازجان و دل منتظر ظهور باشیم  بلکه این انتظار باید همراه با عمل باشد و انتظار فقط به این معنا نیست که ما در مساجد وحسینیه ها وخانه هایمان برای ظهور امام زمان دست به دعا برداریم هرچند این یکی از معانی انتظار است اما برای ظهور کافی نیست و انسان منتظر باید تفکری فراتراز این داشته باشد که همانطورکه خودش ازنظرقلبی آماده ظهور می شود در عمل هم ثابت کند که منتظر ظهوراست.
 
وی درباره نشانه‌ های یک منتظر واقعی در دنیای کنونی که دنیای ارتباطات و عصر اطلاعات است، افزود: همانطور که دشمنان اسلام واهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام دارند مطالب و محتوای  ضد دینی، اخلاقی وضد اسلامی تولید و در فضای مجازی نشر می دهند یک منتظر واقعی اول اینکه نباید سراغ چنین محتوایی برود بعد اینکه او باید چندین برابراین مطالب ومحتوای ضد دینی ،محتوا مطالب دینی تولید ونشر دهد.
 
علی آبادی گفت: نا امیدی و قطع امید کردن ازرسیدن به اهداف در این مسیر و خسته شدن زود هنگام در این مسیر یکی از موانع آسیب‌های پیش‌روی فرهنگ مهدویت است .
 
وی افزود: هر کس دراین راه قدم بر می دارد باید قدم ها و گام های خود را آنچنان راسخ و محکم بردارد که هیچ کدام از حربه های شیطان و دشمنان روی او اثر گذارنباشد. چون این راه یک راه پر ازفرازو نشیب و سخت است و یک عزم واراده ی قوی می خواهد.
 
کارشناس مذهبی درباره نقش مهدویت در ارائه سبک زندگی خاطر نشان کرد: انسان اگرمهدوی نشود انقلابی نمی شود، شهادت طلب نمی شود مهم تر از آن امام زمان شناس نمی شود، نمی تواند در مواقع حساس تصمیم گیری کند و همچنین سبک زندگی مهدوی چیزی جزفرمانبرداری ازخداوند، پیامبرش وائمه معصومین علیهم السلام نیست و در زمان غیبت نیز باید فرمانبردارنائب امام زمان که الان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای باشیم.
 
علی آبادی گفت: پیامبران و امامان یکسری معیارها و شاخص ها به ما داده اند که ما با شناخت آنها وعمل به آنها یک زندگی مهدوی برای خودمان ایجاد کنیم و اینکه اگر کسی مهدویت شناس نباشد مهدی شناس نباشد نمی تواند بنده و فرمانبردار خوبی برای خدا باشد. 
 
 
 
.رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.