شناسه : 10765138
آنچه منابع صهیونیستی روایت می کنند

وقتی تل‌آویو ذلیلانه تن به عقب‌نشینی می دهد


منابع رژیم صهیونیستی فاش کردند که تل‌آویو در تصمیمی که عصر دیروز اتخاذ کرد، خواستار پایان دادن به تنش با حزب‌الله لبنان و تلاش برای آرام کردن اوضاع شده است.

به گزارش طنین خاتم، کارشناسان نظامی منطقه با اشاره به عملیات دیروز حزب‌الله لبنان علیه رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا، تصریح می‌کنند این رژیم با آگاهی از خطرهایی که جنگ با این جنبش برایش به بار خواهد آورد، نمی‌تواند جنگ سومی را با این جنبش به راه اندازد.

به گفته این کارشناسان، اسرائیل می‌داند هر گونه واکنش عجولانه به عملیات شبعا، ممکن است نتایجی مانند جنگ سال 2006 را برای این رژیم به بار آورد.از سوی دیگر، اگر جنگ دیگری بین ارتش اسرائیل و جنبش حزب‌الله لبنان روی دهد پیامدها و آثار آن با توجه به اینکه جنبش از نظر نظامی قوی‌تر شده است به‌مراتب شدیدتر و دشوارتر خواهد بود.

در همین راستا، منابع اسرائیلی گزارش دادند تل‌آویو، عصر چهارشنبه تصمیم گرفت به تنش‌ها در شمال «اسرائیل» در پی کشته شدن 17 نظامی اسرائیلی در جریان عملیات حزب‌الله لبنان، پایان دهد.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی به نقل از منابعی که نامشان فاش نشده است، نوشت: «در نشست "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر با رؤسای دستگاه‌های امنیتی جهت اتخاذ موضعی رسمی (در قبال حمله حزب‌‌الله به کاروان نظامی اسرائیلی)، تصمیم گرفته شد گلوله‌باران متوقف و اوضاع آرام شود».

این روزنامه نوشت، همچنین در این نشست توافق شد «نیروهای ارتش (اسرائیل) همچنان در بالاترین حالت آماده‌‌باش کامل برای رویارویی با تهدیدهای امنیتی باشند».

از سوی دیگر، «موتی آلموز» سخنگوی ارتش اسرائیل، عصر دیروز در بیانیه‌ای از ساکنان مناطق شمالی سرزمین‌های اشغالی هم‌مرز با لبنان خواست به زندگی طبیعی خود بازگردند.

در پی عملیات دیروز حزب‌الله لبنان در مزارع اشغالی شبعا در جنوب لبان که به هلاکت دست‌کم 17 نظامی صهیونیستی منجر شد، ارتش اسرائیل در شمال سرزمین‌های اشغالی آماده‌باش اعلام کرد.

تسنیم/

انتهای پیام/س
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.