شناسه : 12469154
حجت‌الاسلام گیوی در اشکذر:

وزنه‌های سنگین ازدواج را«رضازاده»هم نمی‌تواندبلند کند!/ 17میلیون دختر و پسر دم بخت


این استاد حوزه تعلیم و تربیت در اشکذر با بیان اینکه امروزه وزنه های سنگین ازدواج را حتی "رضازاده" هم نمی تواند بلند کند، تصریح کرد: هم اکنون17 میلیون دختر و پسر در شرف ازدواج در کشور وجود دارد.

به گزارش طنین خاتم به نقل از  نسیم صادق، حجت‌الاسلام گیوی نهاوندی در همایشی با موضوع «شیرین‌سازی زندگی» که در محل سالن خاتم الانبیا اشکذر برگزار شد به مبحث ازدواج پرداخت و اظهار کرد: ازدواج کتاب زندگی انسان را متحول می‌کند و سبب رشد و شکوفایی استعدادهای آدمی می‌شود.

 

وی افزود: ازدواج پیمان مقدسی است که با خلقت آدمی آغاز شد و زیستن بر مبنای معیارهای ارزشی و انسانی پایه‌های آن را تشکیل می‌داد؛ پیمان مقدسی که امروز اصول آن سبک شمرده می‌شود، پدیده شوم طلاق در آن معنا یافته و بنیان‌های خانواده را در معرض تهدید قرار داده است.

 

این استاد حوزه تعلیم و تربیت عنوان کرد: بر اساس تحقیقات میدانی فرهیختگان سه دانشگاه بزرگ جهان، طلاق مقوله‌ای مسری است بدین معنا که خطر وقوع این پدیده شوم در اقوام، همسایگان و نزدیکان خانواده‌هایی که جدایی را برمی‌گزینند تا میزان 75 درصد افزایش می‌یابد.

 

وی با اعلام بالا رفتن بی‌رویه طلاق در کشور خواستار تفکر اندیشمندان، متولیان فرهنگ و مدیران و اتخاذ سیاست‌های عملی به منظور جلوگیری از این آسیب اجتماعی شد و خاطرنشان کرد: امروز 40 درصد از طلاق‌های قانونی و عاطفی مربوط به زوج‌های جوان است، 15 درصد از این آمار به دختران و پسرانی که به تازگی عقد کرده‌اند اختصاص دارد و این موارد عدم آموزش به جوان در هنگام امر خطیر ازدواج را نشان می‌دهد.

 

گیوی‌نهاوندی بیان کرد: ارائه آموزش به دختران در زمینه‌های تربیت فرزندان، خانه‌داری و همسرداری و همچنین ارائه اصول برخورد با همسر به مردان از جمله نیازهایی است که باید پیش از ازدواج بدان پرداخت.

 

این استاد حوزه تعلیم و تربیت با بیان اینکه امروزه وزنه های سنگین ازدواج را حتی "رضازاده" هم نمی تواند بلند کند، تصریح کرد: هم اکنون17 میلیون دختر و پسر در شرف ازدواج در کشور وجود دارد.

انتهای پیام/ع


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.