شناسه : 10334608
گوشه ای از افتخارات کشتی شهرستان خاتم؛

ورزشی افتخار آفرین به نام کشتی


کُشتی نوعی ورزش است که در آن دو انسان غیر مسلح با یکدیگر گلاویز شده و برای به زمین زدن یا بی‌تعادل کردن حریف خود تلاش می‌کنند.

به گزارش طنین خاتم، کُشتی نوعی ورزش است که در آن دو انسان غیر مسلح با یکدیگر گلاویز شده و برای به زمین زدن یا بی‌تعادل کردن حریف خود تلاش می‌کنند. کشتی یکی از قدیمی‌ترین و فراگیرترین ورزش‌های دنیا است و احتمالاً در دوران ماقبل تاریخ با تغییر شکل در جنگ‌های تن‌به‌تن و جایگزین کردن مرگ یا صدمات شدید با یک پیروزی نمادین ایجاد شده‌است. شواهد بسیاری از حضور کشتی در تمامی تمدن‌های آغازین بشری وجود دارد. البته اولین بار در یونان باستان به یک ورزش واقعی تبدیل و در سال ۷۰۴ پ.م وارد المپیک شد.

این ورزش از دیر باز در کشور ما شناخته شده است و جوانان از آن به عنوان یکی از محبوب ترین ورزش ها نام می برند .

کشتی شهرستان خاتم نیز در این چند سال اخیر با کمترین امکانات همیشه در سکوی قهرمانی استان ایستاده است  و کمی امکانات مانع از علاقه جوانان شهرستان به این ورزش پرطرفدار نشده است .

به سراغ یکی از مربیان کشتی شهرستان رفته ایم تا ضمن گفتگو با وی کمی از افتخارات کشتی شهرستان را برای همهشریان بیان کند  .

اکبر دهقان تمام افتخارات کشتی شهرستان را در سال 1393 به شرح ذیل بیان می کند :

نایب قهرمانی نونهالان استان در اردکان با 4 مدال طلا و یک نقره .

مقام سومی نوجوانان با یک مدال طلا و یک نقره و دو برنز

مقام چهارم جوانان با یک مدال طلا و یک نقره و یک برنز

مقام چهارم خردسالان با دو مدال طلا و یک برنز

گفتنی است اکبر دهقان مربی جوان شهرستان خاتم امسال به عنوان برترین مربی شهرستان از سوی اداره ورزش و جوانان شناخته شدند و در مسابقات کشوری به عنوان سرپرست تیم استان را همراهی می کردند و در مسابقات انتخابی نوجوانان که در تهران برگزار شد به عنوان مربی استان  حضور داشتند .

مربی کشتی شهرستان از آقای قره چاهی کشتی گیر نوجوان شهرستان به عنوان برترین کشتی گیر شهرستان در سال 93 نام برد و گفت : علی رضا قره چاهی با کسب 4 مدال طلا استان و دو مدال صلای مسابقات بین استانی و دو مقام سومی استان یزد و فارس و کسب مقام چهارم کشور در سال 93 که در کردستان برگزار شد موفق به کسب افتخارات زیادی برای شهرستان شدند  .

دهقان در ادامه انتخاب هیئت کشتی شهرستان را به عنوان فعال ترین هیات ورزشی در شهرستان از سوی اداره ورزش و جوانان را مثبت ارزیابی کرد و ازانتخاب ابوالفضل محمودی به عنوان برترین سرپرست هیات کشتی یاد کرد  .

مربی جوان شهرستان  در پایان خاطر نشان کرد : با وجود کسب نتایج درخشان توسط کشتی گیران شهرستان در مسابقات استانی و کشوری از مسئولین انتظار می رود مشکلات پیش رو در این رشته را رفع و دلگرم یبرای جوانان این خطه فراهم کنند و فرماندار محترم شهرستان تشکر و قدردانی می کنم که برای رفع مشکلات کشتی شهرستان پیشقدم شدند و همیشه و همه جا ورزشکاران را  حمایت کردند

 

سایت طنین خاتم به پاس قدردانی از کشتی گیران پر افتخار شهرستان اسامی این کشتی گیران که در مسابقات استانی افتخارات برای این خطه کسب کردند معرفی می کند .

محمد مهدی تاج آبادی ، علی رضا علی خانی، یوسف فلاحتی ، ابوالفضل زینلی ، علی رضا قره چاهی ، ابوالفضل جوزمی ، احسان محمدی ، محمد رضا افراء ، حسین حجتی ، رسول چاکری زاده، محمد رضا بیاتی ، سجاد باقری ، محمد صالح مراد خانی و سید مهدی حسینی .

امیدواریم قدر دان زحمات این عزیزان باشیم و هر چه بیشتر در شکوفایی نسل جوان ورزشکار خاتم قدم برداریم .

.

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.