شناسه : 12088931
یادداشت؛

هم زبانی در گرو تحقق همدلی


در یک نگاه کلی افراد و گروه ها برای رسیدن به همدلی نیازمند به درک متقابل یکدیگر هستند تا بتوانند از این درک کاستی های یکدیگر را پوشش دهند و یار و یاور همدیگر باشند .

طنین  خاتم، حجه الاسلام والمسلمین علی شیخ زاده در یادداشتی به بررسی شعار سال 1394 پرداخته است ، وی در این یادداشت اورده است :

در یک نگاه کلی افراد و گروه ها برای رسیدن به همدلی نیازمند به درک متقابل یکدیگر هستند تا بتوانند از این درک کاستی های یکدیگر را پوشش دهند و یار و یاور همدیگر باشند .

شناخت صحیح از یکدیگر یکی از مهمترین مولفه های درک متقابل می باشد . شناختی که به صورت شفاف و روشن نقاط قوت و ضعف را به همراه داشته باشد تا بتوان بر مبنای آن ظرفیت های مثبت را تقویت و در دفع نواقص موجود گام برداشت .

همدلی در صورتی که بطور کامل تحقق پذیرد هم زبانی گروه ها و افراد را در بر خواهد داشت و دیگر شاهد شعارهایی با اختلافات مبنایی در بین جوامع و افراد نخواهیم بود .

مقام عظمی ولایت همدلی را مقدمه ای برای هم زبانی دانسته و شروع این حرکت جهادی را با مقدم شمردن کلمه دولت ، دولت محترم می داند . به این معنا که دولت برای رسیدن به همدلی باید در عرصه های مختلف سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی مطالبات مردم را به شیوه های مختلف به طور صحیح درک کند تا بتواند به هم زبانی برسد .

آیا درک دولت در عرصه سیاسی به مانند درک مردم است ؟

آیا گفتار دولت در عرصه اقتصاد با مردم همخوانی دارد ؟

آیا دولت در فضای فرهنگی با مردم هم زبان است ؟

وقتی مردم گفتار دولت مردان را متفاوت با گفتار خودشان ندیدند و زبان دولت را زبان خودشان احساس کردند میلیون ها دل را یک دل می کنند و با یک دلی و یک صدایی دولت خودشان را یاری می رسانند .

ان شاءالله در سال جاری اولا دولت اسلامی و ثانیا ما مردم بتوانیم گام های مفیدی درعملی کردن همدلی و هم زبانی دولت و مردم برداریم تا خواسته  ولی زمان خودمان روی زمین نماند .


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.