شناسه : 12294900
یادداشت ؛

همدلی و همزبانی دولت و ملت، رمز موفقیت


تنها با وحدت، همدلی و همزبانی است که می‌توانیم در برابر این توطئه‌ها ایستادگی کنیم. اگر بخواهیم که اقتدار و عزت، رشد و توسعه در نظام جمهوری اسلامی در سطح آرمان امام(ره) و شهدا تحقق پیدا کند باید وحدت دل‌ها در کنار همزبانی باشد.

طنین خاتم؛ مقام معظم رهبری امسال را با نام «همدلی و همزبانی دولت و ملت» نامگذاری کردند که نشان از درایت و بصیرت ایشان دارد که به تمام موضوعات داخلی و خارجی کشور آگاهند.

وقتی که رهبرمعظم انقلاب بر وحدت دولت و ملت تاکید دارند یعنی ما در شرایط کنونی بیش از هر چیز به انسجام داخلی نیاز داریم؛ زیرا شرایط حساس ایران در منطقه و در برابر دشمنانی که همواره در برابر ما متحد بودند این انسجام را می‌طلبد

. تنها با وحدت، همدلی و همزبانی است که می‌توانیم در برابر این توطئه‌ها ایستادگی کنیم. اگر بخواهیم که اقتدار و عزت، رشد و توسعه در نظام جمهوری اسلامی در سطح آرمان امام(ره) و شهدا تحقق پیدا کند باید وحدت دل‌ها در کنار همزبانی باشد. باید به این سمت حرکت کنیم که تعصبات را کاهش دهیم .در واقع یاد بگیریم که بتوانیم با هم کار و تعامل کنیم بدیهی است هر جا که دولت و ملت در کنار یکدیگر بودند و با هم همکاری کردند به هرچه خواستیم رسیده‌ایم.

تکریم مردم و احترام و رفع مشکلات معیشتی آن‌ها باید در دستور کار دولتمردان باشد . ما باید این بینش را در جامعه جا بیاندازیم تا بتوانیم با اقتدار به اهداف خود برسیم.

اگر همدلی و همزبانی نباشد در هیچ زمینه‌ای پیشرفت حاصل نمی‌شود.همدلی منتج به موجب توسعه‌ی پایدار کشور می‌شود. همدلی و همزبانی باید به صورت یک رویه‌ی وحدت ملی باشد و هر کسی در جایگاه خودش کشور را به سمت قله‌های پیشرفت هدایت کند.

وفاق ملی تنها راه مقابله با مشکلات پیش روی کشوراست وخلاصه اینکه اگر می‌خواهیم به اقتصاد مقاومتی که یک بحث بسیار ارزشمند و مفید است برسیم نیازمند حضور مردم در صحنه هستیم و هرگز نباید بین دولت و ملت فاصله و یا کم اعتمادی باشد. ما در عرصه داخلی و بین المللی نیازمند همدلی و هم‌زبانی بین همدیگر هستیم.   

برای همدلی
این جان من چون شمع می سوزد
ره نیکی
به سوی یک زبانی
می رود جانم

 

نویسنده : غلامرضا عطایی کارشناس فرهنگی


رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 1.5 stars out of 5.