شناسه : 12951821
یعنی همه اصول تربیتی را می‌دانند

همایش‌های پر از خالی!


چندی پیش همایش «خانواده با محور دلبستگی‌های بزرگسالی» در فرهنگسرای شهرداری یزد برگزار شد.

به گزارش طنین خاتم به نقل از یزدبانو، سخنران این همایش «دکتر مهدی رحیمی، عضو هیئت علمی دانشگاه یزد» به موضوع ابعاد سبک‌هاي دلبستگي بزرگسالان و اثرات آن بر روي تفاهم زناشوئي و به اثرات سبک هاي دلبستگي ايمن، اضطرابي و اجتنابي بر تفاهم زناشوئي پرداخت.


افرادي که داراي سبک دلبستگي ايمن هستند، درک عميق‌تري را از روابط به صورت بالاتر نشان مي‌دهند و اين افراد از اشتراک‌هاي بالاتري در روابط بين فردي برخوردارند. و در نهایت نتیجه این همایش این بود که مي‌توان سبک‌هاي دلبستگي را بعنوان عاملي تعيين‌کننده در زمينه روابط بين فردي از جمله تفاهم زناشوئي محسوب کرد.


بگذریم!
آنچه مورد توجه بود، تعداد صندلی‌های خالی بیشتر از تعداد شرکت‌کنندگان در سالن همایش به چشم می‌خورد.این همایش به طور رایگان از طرف «سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری یزد» برگزار و از طریق نصب بنر در سطح شهر و سامانه پیامکی اطلاع‌رسانی شد.


جای تاسف دارد همایشی که از جمله همایش های کاربردی برای خانواده هاست؛ این تعداد صندلی خالی داشته باشد.


واقعا دلیل این مسئله چیست؟
آیا «سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری یزد» در زمینه اطلاع رسانی کم کاری کرده است؟
آیا همه خانواده ها اصول تربیت فرزند را می‌دانند؟

اگر همه خانواده ها اصول تربیت فرزند را می‌دانند، پس:
* چرا شاهد کودکان و نوجوانانی در جامعه هستیم که بنیه اخلاقی و تربیتی قوی ندارند؟
* چرا برای رعایت حجاب و عفاف دخترانمان اینقدر دغدغه داریم؟


مردم اگر خبردار شوند که جایی جنس یارانه ارائه می‌شود، برای گرفتن آن سر و دست می‌شکنند، در حالیکه اینگونه همایش ها نیز از پول بیت المال هزینه می‌شود و با پرداخت مبالغ گزاف به کارشناس و روانشناسان اینگونه همایش ها را برگزارمی‌کنند تا خانواده برای تربیت فرزندش مسیر صحیح را انتخاب کند.


خداوند متعال در سوره فرقان یکی از ویژگی های بندگان راستین را توجه خاص به تربیت فرزند و خانواده خویش می‌داند تا آنجا که آنها برای خود در برابر آنها احساس مسئولیت فوق العاده ای می‌کنند چنان که می‌فرماید:


آنها پیوسته از درگاه خدا می‌خواهند و می‌گویند پروردگارا از همسران و فرزندان ما کسانی قرار ده که مایه روشنی چشم ما گردد.


خانواده ها در نظر داشته باشند حتی اگر می‌دانند که در زمینه تربیت فرزند موفق اند، شرکت در این همایش ها به علم آن ها می‌افزاید.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.