شناسه : 11760190
یادداشت؛ حجت الاسلام شیخ زاده

هفت سین فاطمی


تقارن ایام فاطمیه و عید نوروز در امسال فرصت مناسبی است تا در عرصه رفتار و گفتار شیعه بودن خود را به اثبات برسانیم

طنین خاتم، حجه الاسلام والمسلمین علی شیخ زاده همزمان با تقارن ایام فاطمیه و عید نوروز در یادداشتی آورده است : تقارن ایام فاطمیه و عید نوروز در امسال فرصت مناسبی است تا در عرصه رفتار و گفتار شیعه بودن خود را به اثبات برسانیم چونکه می فرمایند : شیعیان ما کسانی هستند که در شادی ما شاد و در غم و اندوه ما  غمناک هستند .

ایشان در ادامه افزوده است : امسال عید، امام عصر ( عج ) در غم از دست دادن مادرشان داغدارند و ما هم به عنوان شیعه و ارادتمند به ساحت مقدس ایشان باید حرمت گذاری کنیم و از رفتار و گفتاری که معارض با حالات یک انسان عزادار و داغدار است بپرهیزیم .

همچنین این تقارن فرصت خوبی است که هفت سین امسال ما رنگ و بوی فاطمی داشته باشد تا بتوانیم در سایه سار الطاف بی بی دو عالم با معرفت کامل سال جدید را شروع کنیم .

سلامت نفس ، سحر خیزی ، سازگاری ، سپاس گزاری ، سیمای خوش ، ستر عیوب و سخت کوشی هفت سجیه اخلاقی است که می توان از سیره زندگانی ام ابیها ( س ) بهره برد و همگام با امام عصر ( عج ) ایشان را الگو در زندگیمان قرار دهیم .

همچنین ایام عید امسال فرصتی طلایی است که یکی از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری را که همان اجرای سبک زندگی اسلامی ایرانی است را بر مبنای سبک فاطمی تبیین کنیم و در اجرایی شدن آن سخت کوشا بایم تا انشاالله مورد توجه ویژه ان حضرت قرار گیریم .


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.