شناسه : 11761884

هشدار پلیس آگاهی شهرستان خاتم برای جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی


پلیس آگاهی شهرستان خاتم از شهروندان درخواست كرد به نکات امنیتی جهت جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات شخصی خود توجه کامل داشته و هشدارهای پلیس را جدی بگیرند.

به گزارش طنین خاتم، چگونه محافظت کردن از اطلاعات و حریم خصوصی مهمترین و چالش برانگیزترین مسائل در حوزه اینترنت است . جستجوی اطلاعات یکی از عواملی است که هر کاربری را به سوی اینترنت می کشاند . حال این کاربر می تواند اطلاعاتی را از اینترنت کسب کند یا خود به تولید اینترنت بپردازد یا اطلاعات خود را به اشتراک بگذارد .این اطلاعات ممکن است از نوع اطلاعات عمومی، شخصی یا کاملا محرمانه باشد اما همیشه در اینترنت ترس از به سرقت رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه وجود دارد و همین مسئله است که برای کاربران ترس استفاده از اینترنت را در اطلاعات شخصی و محرمانه به وجود آورده است .

 

سرهنگ صالحی جهت آگاهی شهروندان خاتم به چند نکته در این زمینه اشاره کرد

نکات آموزشی :

  1. حتی المقدور از هندزفری های مجهز به تکنولوژی بلوتوپ استفاده نکنید ؛چرا که به خاطر روشن بودن بلوتوث می توانند از گوشی شما سوء استفاده کنند .
  2. گزینه های موجود در قسمت بلوتوث گوشی خود را به نحوی تنظیم کنید که برای دریافت فایل های ارسالی حداقل دو بار از شما و فرستنده موافقت بخواهد .
  3. هنگام اتصال به اینترنت از طریق تلفن همراه روی لینک ها و پیام های نامطمئن کلیک نکنید .
  4. بهتر است پیام های ناشناس یا ایمیل های نامطلوب را که در آنها لینکی درج شده است مورد استفاده قرار ندهید زیرا در اکثر مواقع مخربان با ارسال یک کد مخرب می توانند گوشی های هوشمند را تحت کنترل در بیاورند .
  5. از بازی ها و اپلیکیشن های موجود در منابع غیر معتبر استفاده نکنید . اگر به بازی یا اپلیکشین احتیاج دارید، سعی کنید آنها را از منابع معتبر دریافت کنید . بعضی از همین بازی ها می توانند آلوده به کدهای مخربی باشند که باعث بروز مشکلات حاد می شوند .
  6. موبایل های جدید این امکان را دارند که وقتی عکسی با موبایل خود می گیرید، اطلاعات موقعیتی شما را توسط GPS دریافت کرده و ضمیمه تصویر کنند .گفتنی است این اطلاعات زمانی مشخص می شود که عکس گرفته شده را توسط موبایل خود روی شبکه های اجتماعی منتشر کنید .
  7. وای فای گوشی همراه خود را درمکان های  نا امن خاموش کنید . اگر شما به هر دلیلی نمی خواهید بلوتوث یا وای فای خود را خاموش کنید ،بهتر است از گزینه «عدم نمایش برای دیگران»یا «حالت امن» و یا گزینه های مشابه که در بخش امنیتی تنظیمات دستگاه شما موجود است ، استفاده کنید .
  8. یکی از مهمترین نکاتی که باید رعایت کنید این است که هیچ گاه حساب های بانکی خود را توسط نرم افزارهای ناشناس باز نکنید بلکه از نرم افزارهای بانکی مخصوص بانک خود کمک بگیرید .

 

در نهایت از شهروندان خواستاریم که در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را به 110 یا پلیس آگاهی خاتم (32572910)اطلاع دهید .

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.