شناسه : 11819701
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خاتم؛

هشدارهای پلیس برای پیشگیری از وقوع سرقت


فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خاتم درخصوص پیشگیری از سرقت در ایام تعطیل نوروز هشدار داد.

به گزارش طنین خاتم، با توجه به اینکه مردم در ایام تعطیل نوروز بیشتر نسبت به سایر اوقات سال به سفر می‌روند و سارقان در این ایام مجالی برای سرقت پیدا می‌کنند و با اینکه هر ساله پلیس طرح‌هایی در خصوص تامین امنیت محله‌ها و اماکن گردشگری به اجرا در می‌آورد اما خود ما هم می‌توانیم با رعایت نکاتی بسیار ساده و آسان از وقوع انواع سرقت‌ها پیشگیری کنیم.

به همین علت فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خاتم " سرهنگ صالحی"  شهرستان درخصوص پیشگیری از سرقت در ایام تعطیل نوروز هشدار داد.

پیشگیری از سرقت داخل خودرو:  

-  قرار دادن پول نقد، مدارک، گوشی، طلا و سایر اموال باارزش درون اتومبیل و بر روی موتور سیکلت، جدا خودداری نمائید .چرا که خودرو و موتورسیکلت به هیچ عنوان جای مناسبی برای حفظ اموال نمی باشد .

- در هنگام اخذ پول، سکه و ... از بانک و دستگاه های عابر بانک مراقب سارقین کیف قاپ که در کمین نشسته و منتظر فرصت مناسب برای ربودن آن از شما هستند باشید همچنین در صورتیکه بعد ازخارج شدن از بانک جهت عزیمت به منزل و هر مکان دیگری از خود رو استفاده می کنید از جای گذشتن پول و سایر اموال با ارزش درون خود رو خود داری کنید تا سارقینی که احتمالا از بانک شما را تعقیب کرده اند ناکام بمانید .

پیشگیری از سرقت کیف قاپی، جیب بری و کیف زنی :

-  با توجه به اینکه اکثر بانوان مورد اینگونه سرقت ها قرار می گیرند تقاضا می شود در زمان تردد در سطح شهر از حمل اسناد و مدارک و طلا آلات داخل کیف خود داری نمائید .

- در زمان تردد در سطح پیاده روها و خیابان کیف را از سمت مخالف و طرف دیوار حمل نمائید تا امکان ربودن و قاپیدن آن میسر نباشد .

- در زمان حضور داخل بازارهای شلوغ مراقب سارقین کیف زن که از غفلت شما سوء استفاده و محتویات داخل کیف دستی و جیب شما را سرقت مینمایند باشید .

- ازاعتماد به افردی که خود را توریست و خارجی معرفی می نمایند و تقاضای رویت پول ایرانی جهت آشنایی با آن را می نمایند بپرهیزید این افراد قصد کش رفتن پول شما بطوریکه متوجه نمی شوید را دارند و اکثرا به زبان انگلیسی، عربی و ... تظاهر به صحبت کردن می نمایند .

هشدار کلاهبرداری از طریق عابر بانک ها :

-  مراقب باشد جهت انتقال وجه (تحت عنوان جایزه، معاملات تلفنی و ...) به حساب شما نیازی به حضور شما نزد عابر بانک نمی باشد و چنانچه با اصرار مخاطب در این زمینه مواجه شدید نشانه کلاهبرداری است .

- جهت اطمینان از واریز وجه به حسابتان فقط به قسمت درخواست موجودی عابر بانک وارد شوید .

- به معاملات و پیامک های تلفنی افراد ناشناس اعتماد نکنید

 

سرهنگ صالحی گفت: در پایان از همکاران و همشهریان گرامی برای مطالعه و دقت در هشدارها و همکاری با پلیس به جهت امنیت و آسوده خاطر بودن خودشان متشکریم .

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.