شناسه : 10350505
حجت الاسلام محمد رضایی در گفتگو با طنین خاتم؛

نهم دی ماه؛ برای همیشه انقلاب را بیمه کرد


حجت الاسلام محمد رضایی گفت : مردم با به صحنه آمدن در نهم دیماه جواب دندان شکنی به فتنه گران دادند. در حقیقت فلسفه به وجود آمدن نهم دی ماه حمایت از مقدسات دینی و مذهبی بود، به همین خاطر هم نهم دی ماه برای همیشه انقلاب ما را بیمه کرد.

حجت الاسلام محمد رضایی در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم در خصوص حماسه نهم دی ماه اظهار داشت :  بعد از انتخابات دهم دوره ریاست جمهوری عده ای تحریک شده بودند از طرف دشمنان  که به حساب خودشان جمهوری اسلامی را از بین ببرند .

بعضی ها به عنوان حامی کاندیدهای رای نیاورده ، بعضی ها با این عنوان که در انتخابات تقلب شده است و بعضی ها انسان های که فقط منتظر جرقه ای بودند تا زهر خودشان را به این نظام بریزند .

بعد از انتخابات  و جریان های که بعد از آن به وجود آمد و آشوب های که در خیابان های تهران صورت گرفت  تا محرم طول کشید  و ظهر عاشورا اغتشاش گران ناخواسته و یا با تحریک دشمنان به مقدسات دینی مردم توهین کردند و این باعث شد جریان نهم دی ماه به وقوع پیوست .

رضایی در پاسخ به این سوال که   فتنه 88 چگونه به وجود آمد گفت : علت اینکه فتنه 88 چگونه به وقع پیوست باید بگویم  دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران از 22 بهمن ماه 1357 که انقلاب،  با رهبری امام خمینی (ره) و مردم به پیروزی رسید در کمین هستند و در صدد فرصت تا به ایران ضربه بزنند و همانطور که میدانید ایران تنها حکومت شیعه است که در جهان با کمال آرامش و امنیت هدایت می شود و این به کام آنان خوش نمی آید و بعد از انتخابات عده ای همسو با دشمنان زمینه این آشوب را به وجود آوردند ولی با داریت مقام معظم رهبری اینبار نیز شکست خوردند .

آیا  حماسه نهم دی ماه حرکت خود جوش مردمی بود ؟

شاید بتوان گرفت خطبه گیرا و با صلابت مقام معظم رهبری که گفتند من از حق خود گذشتم و جان معلولم را برای اسلام در طبق اخلاص گذاشتم در به وجود آمده نهم دیماه بی تاثیر نباشد زیرا مردم ما تحمل یک لحظه ناراحتی امام و رهبرشان را ندارند و شاید کسانیکه که تا به آن روز بی تفاوت نسبت به کشور بودند با این سخنان رهبر انقلاب به خود آمدند و با صحنه آمدن در نهم دیماه جواب دندان شکنی به فتنه گران دادند .

و بهتر بگوییم فلسفه به وجود آمدن نهم دی ماه حمایت از مقدسات دینی و مذهبی بود . نهم دیماه برای همیشه انقلاب را بیمه کرد . نهم دی ماه سیلابی بود که کف های روی دریا را از بین برد .

 

حجت الاسلام رضایی در ادامه خاطر نشان کرد : درحماسه نهم دیماه چهره  واقعی خیلی از افراد مشخص شد افرادی که در پشت پرده انقلاب گرگی بودند  در لباس میش  

رضایی افزود : مردمان این مملکت با وجود همه کمبود ها ، گرانی ها اگر ببینند مقدسات دینی و مذهبی شان در خطر است با جان و مال از آن دفاع خواهند کرد و نمی گذارند آسیبی به این مملکت برسد .

مسئولین باید بیشتر قدر این مردم را بدانند و به گفته مقام معظم رهبری که همیشه و در لحظه از مردم ایران را مردمی خوب یاد کرده است که هیچگاه پشت رهبر و نظام را خالی نمی گذارند

، مسئولین باید از رهبری درس بگیرند و بدانند مردم پشتوانه نظامند و هر نظامی که مردمی باشد آسیب پذیر و ثابت و پابرجاست .

 

رضایی در پایان درمورد حکمی که برای  فتنه گران میتوان در نظر گرفت اظهار داشت :  : در مورد حکم فتنه گران بهترین  و اصلاح ترین نهادی که میتواند نظر دهد قوه قضائیه است و شخص رئیس این قوه که باید  احکام الهی را در مورد سران فتنه صادر کند .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.