شناسه : 10372649
یادداشت؛

نهم دیماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران


فتنه 88 که 8 ماه چالش ، بحران و فتنه گری را در کشورهای اسلامی ایران دامن زد یک اقدام بر علیه اسلام و قرآن کریم و در راستای براندازی نظام اسلامی بود .

طنین خاتم؛ خداوند سبحان در قرآن کریم سوره مائده می فرماید : بدین سبب بر بنی اسرائیل چنین حکم نمودیم که هر کس ، نفس را بدون حق قصاص و یا بی آنکه فساد و فتنه ای در روی زمین انجام کند به قتل برساند مثل آن باشد که همه مردم را کشته و هر که نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است .

گرچه فتنه از دیدگاه اسلام بزرگتر از قتل است ولی در آیه ای که در ابتدای این یادداشت بیان شده عظمت و بزرگی مساله قتل تبیین شده است .

فتنه گران هشت ماه بحران را ایجاد نمودند که در آن جمعی از عزیزان ولایتمدار جامعه اسلامی توسط فتنه گران و ضد انقلابیون به شهادت رسیدند و صدها نفر نیز مجروح و جانباز شدند .

این عمق جنایت فتنه گران است که در روز قیامت می بایست پاسخگو باشند .

اما پس از بیان دیدگاه شرعی در مورد عظمت گناه فتنه 88 به تبیین این فتنه بزرگ که خسارت های جانی و اقتصادی بر جمهوری اسلامی ساخت می پردازیم .

حضور جمعیت عظیم امت اسلامی در راهپیمایی 9 دیماه سال 88 که از عنایات خدای سبحان بر ایران اسلامی به شمار می رود بصیرت ، هوشیاری و دشمن شناسی ملت مسلمان ایران را به خوبی نشان داد و به عنوان حماسه ای ماندگار در تاریخ باقی خواهد ماند .

این حادثه بزرگ باید تبیین شود و عبرت های و درس های لازم آن برای جامعه اسلامی به نحو مطلوب تشریح  تا دگر بار فتنه 88 تکرار نشود .

و این همه خسارت بر انقلاب عزیز اسلامی وارد نشود

لذا می بایست خواص با عمل به وظیفه و رسالت خویش در هر مقطع حساس تاریخی مانع ایجاد فتنه در جوامع اسلامی شوند تا خون مدافعان حریم ولایت بر زمین ریخته نشود .و مسئله حفظ دماء مسلمین می تواند نقش و رسالت خواص را دو چندان کند .

بنابراین بررسی آثار و پیامد های داخلی و خارجی فتنه 88 از ضروریات تاریخ انقلاب اسلامی است .

فتنه 88 که 8 ماه چالش ، بحران و فتنه گری را در کشورهای اسلامی ایران دامن زد یک اقدام بر علیه اسلام و قرآن کریم و در راستای براندازی نظام اسلامی بود .

در اینکه هدف اصلی استکبار و دشمنان داخلی ضربه زدن به نظام ولایی عزیز جهان اسلامی بود کوچکترین تردیدی وارد نیست شاید برخی از ساده لوحان و کسانیکه از سر لجبازی و قانون شکنی در این فتنه نقش اساسی ایفا کردند از برنامه ریزی های قبلی برای فتنه آگاه نبوده باشند اما دشمنان اسلام ناب محمدی (ص) صدماتی جدی به مردم و نظام اسلامی وارد نمودند .

فتنه گران از این بحران و چالش اهدافی را دنبال می کردند که یکی از آن اهداف بی اعتماد کردن مردم به نظام اسلامی و در برابر هم قرار دادن مردم بود .

فتنه گران دو اقدام خطرناک را مرتکب شدند که عبارتند از امیدوارکردن دشمنان به براندازی نظام اسلامی و آمیختن حق و باطل به یکدیگر و تلاش برای سردرگم کردن مردم در فتنه .

در برابر این اقدامات خیانت کارانه فتنه گران داخلی و تلاش های ضد مردمی سران خارجی فتنه بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان ولی فقیه زمان دو راهبرد های نظام اسلامی برای خروج از فتنه ای که یاران سابق انقلاب در آن به دشمنان قسم خورده انقلاب پیوسته بودند اعلام نمودند و این دو راهبرد عبارت بودند از : 1- بصیرت دهی به عموم مردم و روشن کردن اهداف و عوامل فتنه در داخل و خارج .

2- جدا کردن بدنه مردمی از فتنه گران و دشمنان نظام اسلامی به واسطه صبر وفعالیت آگاهانه انقلابی .

حماسه 9 دی ماه عمق ولایت مداری جامعه اسلامی ما بود که توطئه های فتنه گران و دشمنان داخلی و خارجی را خنثی نمود و دشمنان بدانند که انقلاب اسلامی نوری است خاموش نشدنی و به فضل الهی پرچم انقلاب های به صاحب پرچم یعنی حضرت حجت (عج) تحویل داده خواهد شد .

فتنه گران که نقطه قوت انتخابات را به تهدید و چالش برای نظام و مردم تبدیل کردند بدانند که مردم ولایتمدار ایران اسلامی با حضور در صحنه خود همه دسیسه های آنها را ابطال خواهند نمود و ایران اسلامی با وجود برخورداری از نعمت ولایت فقیه و نعمت نائب امام زمان حرکت قرار رشد و پیشرفت همه جانبه به ویژه در عرصه های علمی و فناوری های نوین را همراه با تربیت نیرو زمینه را برای حاکمیت واحد جهانی اسلام را فراهم خواهند ساخت .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.