شناسه : 13309419
تخم مرغ های شکسته دولت در سبد مذاکرات!

نطق های نخ نما شده!


دولت که اکنون پس از طی مسیر طولانی مذاکرات با زیاده خواهی های طرف های غربی -بخوانید آمریکا- با توجه به توصیه ها و رهنمودهای آگاهی بخش رهبری انقلاب مواجه شده است، همه تخم مرغ های خود را در سبد مذاکرات شکسته یافته و امروز با بیان شعارهایی این چنین به دنبال یافتن مقصری است که خود علت تقصیر آن است.

طنین خاتم به نقل از نسیم اشکذر ؛ دکتر حسن روحانی که در اجتماع بزرگ مردم شهرستان های شهریار، ملارد و قدس در غرب استان تهران صحبت می کرد ، با تاکید بر اینکه "مردم ایران آگاهند و می دانند با شعار و ادای جملات تند گروهی اندک، مشکلات جامعه و کشور حل و فصل نخواهد شد"، گفت: ما در مسیر احقاق حقوق ملت ایران قرار داریم و پایان این راه، پیروزی پرافتخار برای ملت بزرگ ایران خواهد بود.

وی افزود: با وجود اقلیت بسیار کوچکی که بلندگوهای بزرگ را از دیگران به عاریت گرفته است، اکثریت قاطع ملت پشتیبان مسیر صلح، آشتی و تعامل سازنده با جهان هستند و ما مسیرمان را با حمایت مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری مثل ماه‌های گذشته، قدرتمندانه به پیش خواهیم برد.

این ها «نطق های نخ نما شده ای» است که هر از چندگاهی از سوی مسئولین ارشد دولت اعتدلال و رئیس جمهور به گوش می رسد، نطق هایی که هرچند در ظاهر نخ نماشده و تکراری است، اما بیانگر نکات قابل توجهی در درون خود می باشد.

اینکه رئیس جمهوری به جای حل مشکلات کشور از طریق تکیه بر توان داخلی در مدت ریاست دولتش به دیپلماسی خارجی چشم دوخته و در این میان هر انتقادی را بلندگوی بزرگ از سوی یک اقلیت توصیف می کند!، نشان از ضعفی عمیق در مدیریت امور دارد.

چرا که حمله به منتقدان و برچسب زنی های متعدد و شعارهای تندی که تنها تخریب چهره منتقدان را دربر دارد، تنها به یک دلیل صورت می گیرد و آن ضعف در اجرای امور و عملی کردن وعده های بزرگ است.

این در حالی شکل می گیرد که مقام معظم رهبری در سخنرانی اولین روز امسال با تاکید بر همدلی و همزبانی دولت و ملت اظهار داشتند: "من، هم به مردم این توصیه را عرض میکنم که با دولت بایستی مهربانانه و با نگاه همراهی و همدلی سخن گفت، هم به مسئولان کشور – در سه قوّه – این را تأکید میکنم که آنها هم باید با منتقدین خود و با کسانی که از آنهاانتقاد میکنند رفتار مناسبی داشته باشند، آنها را تحقیر نکنند، به آنها اهانت نکنند؛ تحقیر مخالفان از سوی مسئولان، خلاف تدبیر و خلاف حکمت است. من مردم عزیزمان را به بی‌تفاوتی دعوت نمیکنم، به نظارت نکردن دعوت نمیکنم؛ آنها را به اهتمام در مسائل اساسی کشور دعوت میکنم؛ امّا اصرار میکنم که برخوردها نه از سوی مردم نسبت به مسئولین و نه از سوی مسئولین نسبت به منتقدین، تخریبی نباید باشد؛ نه تحقیر باشد، نه اهانت باشد."

دولت که اکنون پس از طی مسیر طولانی مذاکرات با زیاده خواهی های طرف های غربی بخوانید- آمریکا- با توجه به توصیه ها و رهنمودهای آگاهی بخش رهبری انقلاب مواجه شده است، همه تخم مرغ های خود را در سبد مذاکرات شکسته یافته و امروز با بیان شعارهایی این چنین به دنبال یافتن مقصری است که خود علت تقصیر آن است.

این یک واقعیت است که "حل مشکلات هسته ای، در درون نظام است" و باید با همتی جسورانه به این مهم دست یافت، همتی که تنها از مردهای اهل عمل بر می آید.

ملت ایران به دنبال تعامل سازنده، در مسیر صلح و آشتی با جهان با حفظ عزت و شرافت خود است و این آموزه دینی ماست که به ما این اجازه را نمی دهد تا برای متامع گروهی که آمال و آروزهای خود را خواسته یا ناخواسته در گرو رابطه با ام الفساد بخوانید- آمریکا- می بینند، عزت، هویت و شرف خود را زیر پا کنند.

ملت ایران آن اقلیتی است که سی و شش سال است به دنیا ثابت کرده در مقابل تهدیدات و زورگویی های متجاوزان و رژیم های کودک کش ایستاده و هدفی جز به ثمر رساندن حکومت اسلامی در ذهن و قلب خود ندارد.

ابوالفضل دهقانی اشکذری
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.