شناسه : 34454799
با حضورنویسنده اثر؛


نشست نقد و بررسی کتاب «خط ‌شكن كوير» با حضور نویسنده کتاب، معاون فرماندار و جمعی ازخانواده شهدا و ایثارگران در حسینیه صاحب الزمان(عج) هرات برگزار شد.

به گزارش طنین خاتم؛ ، نشست نقد و بررسی كتاب «خط ‌شكن كوير:خاطرات شفاهی سردار محمد مهدی فرهنگ دوست» با حضور محمدجواد میربهبودی، معاون فرماندار و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج خاتم شامگاه یکشنبه 23 اردیبهشت در حسینیه صاحب الزمان (عج) هرات برگزار شد.  

سردار محمدمهدی فرهنگ دوست در خصوص این کتاب گفت: «خط شکن کویر» شامل مجموعه‌ای از خاطرات شفاهی دوران دفاع مقدس است که حاصل چهل و سه جلسه مصاحبه و قریب چهل و دو ساعت خاطره  است  که به کوشش محمد علی همتی آماده شده است.

سردار فرهنگ دوست افزود: فصل اول این کتاب از خاطرات دوران کودکی و نوجوانی شروع  می شود و تا خاطرات آخرین روزهای جنگ ادامه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: در نگارش این کتاب سعی کردم تا جای ممکن واقعیت های جنگ را به تصویر کشیده و به جای درشت نمایی به درست نمایی و بیان حقایق جنگ بپردازم.

علی اسلامی،سرپرست اداره کتابخانه های عمومی خاتم با اشاره به این که سردار محمدمهدی فرهنگ دوست از فرماندهان دلاور یزدی در دوران دفاع مقدس است افزود: محمدمهدی فرهنگ دوست، در تاریخ شانزدهم اسفند 1342 در محله چهار یزد متولد شد و از اسفند سال 60 به عضویت در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در آمد و در دوران دفاع مقدس، حضور فعال و مستمر در عملیاتهایی که تیپ18 الغدیر یزد در آنها شرکت داشته را تجربه کرده و بارها شیرینی جراحت سنگین نبرد در راه حق را چشیده است.

سردار محمدمهدی فرهنگ دوست، نویسنده کتاب «خط شکن کویر» نیز ضمن تشکر از برگزاری این نشست به پرسش‌های مطرح‌شده از سوی مخاطبان پاسخ داد.

در پایان این نشست با اهدای هدایایی از سردارفرهنگ دوست، نویسنده کتاب« خط ‌شكن كوير: خاطرات شفاهی سردار محمد مهدی فرهنگ دوست» قدردانی شد.

کتاب خط شکن کویر که از تولیدات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد می باشد در سی و هفت فصل و 717 صفحه به چاپ رسیده است.

 

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.