شناسه : 25842388
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد:


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به شرایط کمبود آب در کشور بر فرهنگ‌سازی و آموزش صحیح مصرف آب تأکید کرد و گفت: در راستای مدیریت مصرف آب در استان یزد کنتورهای هوشمند با اندازه‌گیری حجمی در یزد نصب می‌شود.

به گزارش طنین خاتم ، محمد مهدی جوادیان‌زاده در نشست شورای آب شهرستان بهاباد، به روش استحصال آب از طریق قنوات اشاره کرد و اظهار داشت: با این روش که هنوز هم در این شهرستان استفاده می‌شود، مردم خودشان بدون دخالت، دولت آب را در زمان خشکسالی مدیریت می‌کردند.

وی افزود: از زمان ورود تکنولوژی حفرچاه عمیق و چاه‌هایی غیر مجاز، برخی از قنوات که به عنوان رکن اصلی کشت و زرع در مناطق کویری هستند خشک شده و سطح سفره آب زیرزمینی کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد خاطرنشان کرد: از این رو دولت در زمینه  جلوگیری از حفر خودسرانه چاه‌ها و برداشت بی‌رویه از آنها برخورد جدی می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از چالش‌هایی که در استان یزد وجود دارد کمبود منابع آبی است، به تشریح منابع آب شهرستان پرداخت و گفت: حدود 100 حلقه چاه دراین شهرستان وجود دارد که 32 میلیون متر مکعب برداشت آب صورت می‌گیرد و سبب شده سطح آب سفره‌های شهرستان 13 متر افت داشته باشد.

جوادیان زاده ادامه داد: از نظر وضعیت بارش‌ها، این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 30 درصد کاهش بارش داشته است.

وی با قدردانی از  فرماندار بهاباد و کشاورزان در نصب کنتور هوشمند برای حفاظت از منابع آب، از نصب نسل جدید کنتورهای هوشمند با اندازه‌گیری حجمی خبر داد و گفت: کنتورهای حجمی درصد خطای کمی نسبت به کنتورهای انرژی دارند و کنترل بهتری در اندازه‌گیری مصرف آب انجام می‌شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.