شناسه : 15197303
طنین خاتم گزارش می دهد ؛

نبود سینما، مردم خاتم را از دیدن فیلم محمد(ص) محروم کرد


مردم شهرستان خاتم از دیدن فیلم محمد(ص) به دلیل نبود سینما و امکانات محروم و قادر به تماشای این فیلم نیستند.

 ازاوایل شهریورماه اکران فیلم سینمایی محمد رسول‌الله(ص) در سراسر کشور آغاز شد و به دلیل محتوای بسیار بالا و موضوع مهم آن با استقبال چشم گیر مردم سراسر کشور مواجه شده اما در این بین برخی از استان‌های محروم کشور به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم، مردم از دیدن این فیلم پر محتوا محروم ماندند.


به گزارش طنین خاتم، شهرستان خاتم یکی ازشهرستان های استان یزد است است که در بخش زیرساخت‌های فرهنگی هنری به شدت در محرومیت به سر می‌برد و از وجود یک سالن مناسب سینما رنج می‌برند.


نبود زیرساخت‌های فرهنگی یکی از مشکلات حوزه فرهنگ درشهرستان خاتم است و باوجود اینکه فیلم محمد رسول‌الله(ص) به‌عنوان پرمحتواترین فیلم فرهنگی و هنری مطرح است و تلاش شده اسلام واقعی را به تصویر بکشد اما بجز مرکز استان و چند شهرستان بقیه شهرستان ها از دیدن این فیلم محروم هستند ..


فقر مراکز فرهنگی در شهرستان خاتم به‌گونه‌ای است که این شهرستان به غیر از نداشتن سینما، از یک سالن مناسب نیز بی بهره است و تاکنون تمهیداتی برای راه‌اندازی سینما برای شهرستان در نظر گرفته نشده است .


در پیگیری‌های خبرنگار سایت طنین خاتم به منظور کسب خبری برای اکران این فیلم در شهرستان، اسدالله نجفیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد خاتم از پیگیری خود برای ایجاد سینما در خاتم خبر دادند و اکران فیلم محمد(ص) با توجه به اینکه درشهرستان هیچ سینمایی وجود ندارد را مربوط به بخش خصوصی دانستند.


نجفیان اظهارداشت: اکران این فیلم نیازمند سینما است، درشهرستان زیرساخت‌های اصولی فراهم نیست و مردم محروم از تماشای اکران اولیه این فیلم هستند ..

اکران فیلم محمد رسول الله در شهرستان استان یزد در آینده نزدیک

در ادامه مسئول سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در مصاحبه با خبرنگار طنین خاتم در خصوص اکران این فیلم در شهرستان گفت: در آینده نزدیک با همکاری مسئولین مرتبط، فیلم محمد رسول الله در شهرستان استان یزد از جمله، خاتم اکران خواهد شد..


«حسن شریف بیگی» اظهار داشت: بسیاری از شهرستان استان یزد با نبود سالن و تجهیزات مناسب برای اکران فیلم مواجه هستند که خوشبختانه با پیگیری اداره ارشاد، سالن های موقت برای این منظور در نظر گرفته شده است .


شریف بیگی افزود: شهرستان خاتم یکی از شهرستان های است که از این مسئله رنج میبرد و با نداشتن سالن مناسب مردم از دیدن فیلم های بروز جهان محروم هستند و امیدواریم با ایجاد یک سالن موقت باعث خوشحال مردم هنرمند این شهرستان شویم .


یاد آور می شوم مردم خاتم در سال گذشته نیز به دلیل نبود سینما و کمبود امکانات از دیدن فیلم «شیار 143» به کارگردانی نرگس آبیار که با اقبال بسیار خوب مردم ایران مواجه شد، محروم بودند و امسال این فیلم را از قاب تلویزیون و با تاخیر دوساله تماشا کردند ..
مردم خاتم باید برای دیدن فیلم های مطرح سینما از جمله محمد رسول الله (ص) مسافت طولانی  طی کنند، به مرکز استان مراجعه و یا اینکه حسرت دیدن این شاهکار سینمایی را همواره با خود داشته باشند.

لازم به ذکر است سینما ؛ یکی از رسانه های پرمخاطبی می باشد که اکثر جوانان تمایل به آن دارند و یکی از پایه های فرهنگی هر شهر محسوب می گردد. سینما دارای کارکردهای بسیار متفاوتی می باشد که یکی از کارکردهای آن ایجاد روحیه شوق و نشاط در نسل جوان است. زمانی که جوانان مکان خاصی جهت گذراندن اوقات فراغت خود نداشته باشند خواه نا خواه به تفریح های نامناسب روی می آورند و همین امر می تواند زمینه ساز افزایش آسیب های اجتماعی باشد.
.
سینما‌ها در دنیا هر روز مدرن‌تر می‌شوند و جوان‌های ما باید دست به دعا باشند تا با همت و توجه مسئولان ، با ایجاد یک همدلی ، یک سینما در خاتم ساخته شود ...


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.