شناسه : 10027947
امام جمعه هرات ؛

نبود حوزه علمیه برادران و کمبود روحانی از مهم ترین مشکلات فرهنگی در شهرستان خاتم است


امام جمعه هرات گفت : نبود حوزه علمیه برادران و کمبود روحانی از مهم ترین مشکلات فرهنگی در شهرستان خاتم است

به گزارش خبرنگار طنین خاتم ، خطیب نماز جمعه این هفته هرات در خطبه های اول خود نمازگزاران را به تقوا سفارش کرد و از آنان خواست که آموزه های دین تشیع که پرچم دار اسلام ناب محمدی (ص) است را به افراد و فرقه های و مذاهب دیگر یاد دهند و آنان را به اسلام دعوت کنند که در این برهه از زمان جهان تشنه معارف قرآن و اهل بیت است .

حجت الاسلام محمد رضایی به سفری که به استان یزد داشتند اشاره کرد و اظهار داشت : درجلسه ای که در مرکز استان داشتم از نبود حوزه علمیه برداران صحبت های به میان آمد و از نیاز مبرم شهرستان خاتم به این مرکز فرهنگی صحبت های رد وبدل شد و متاسفانه ما در شهرستان خاتم با کمبود روحانی مواجه هستیم و باید برای احداث این مرکز همه مردم چه از مسئولین و مردم عادی دست به دست هم دهیم .

رضایی در ادامه گفت : فرماندار محترم شهرستان در این مورد از هیچ کمکی دریغ نکردند و من از همه کسانی که میخواهند نذورات و وقف های برای اموات خود انجام بدهند در این طرح شرکت کنند و باقیات صالحاتی برای خود کنار بگذارند و در آینده نزدیک شهرستان خاتم دارای یک حوزه علمیه برادران باشد .

وی اظهار داشت : کمبود  روحانی و نبود حوزه علميه یکی از مهم ترین مشكلات فرهنگی شهرستان خاتم است

خطیب نماز جمعه هرات  در ادامه خطبه های  خود  از ارتقای درجه شهرداری خاتم از 4 به 5 خبر داد و خاطر نشان کرد : این ارتقا درجه هم برای شهرداری و هم برای مردم شهرستان باعث افتخار است و امیدواریم با همکاری مردم و تلاش مسئولین مربوطه باعث آبادانی هرچه بیشتر شهر باشیم .

رضایی به 16 آذر هفته دانشجو اشاره کرد و گفت : دو قشر عالم در کشور عزیزمان ایرانی وجود دارد یکی دانشجو دیگری طلبه ها و روحانیون ؛ بزرگان باید تلاشهای خود را برای حوزه و دانشگاه محدود نکنند و قدم های بیشتری در این زمینه انجام دهند .

حجت الاسلام رضایی گفت : مدرک گرایی بزرگترین ضعف دانشگاه های ایران است و فکر دانشجو را به سوی افزایش علم سوق دهیم تا گرفتن مدرک .

وی در پایان به روز 17 آذر ماه روز حقوق بشر نیز اشاره کرد و خاطر نشان کرد : دولت هایی مدافع حقوق بشر هستند و از نقض حقوق بشر در کشورهای دیگر انتقاد می کنند که خود بزرگترین ناقصان حقوق بشرن و نمونه آن اتفاقات اخیر در فرگوسن و کشتار ناجوانمردانه سیاهپوستان به دست پلیس آمریکا است


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.