شناسه : 11157516
حجت الاسلام محمد رضایی در گفتگو با طنین خاتم؛

نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا حرکتی شایسته برای معرفی اسلام حقیقی به جهانیان است


حجت الاسلام محمد رضایی گفت : نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا حرکتی شایسته برای معرفی اسلام حقیقی به جهانیان است.

حجت الاسلام محمد رضایی امام جمعه هرات در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم پیرامون نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی گفت : کشور ایران در این 36 سال که از بهار انقلاب میگذرد هر سال با پیروزهای روبه رو بوده و حوادث این چند سال فراوان است و پیشرفت های ایران در زمینه های مختلفی از پزشکی تا نانو و فناورهای روز دنیا زیاد برای دشمنان این مرز و بوم خوشایند نبوده است و اخیرا دشمنان بخصوص امریکا و انگلستان به این فکر هستند که مردم جهان را از ایران ، اسلام و تشیع بترسانند که تعبیر می کنند به اسلام هراسی و ایران هراسی  و یا شیعه هراسی

حجت الاسلام محمد رضایی اظهار داشت : در این برهه از زمان مقام معظم رهبری وظیفه دیدند که جوانان  غربی  را نسبت به اسلام آگاه کننند لذا در نامه اشاره کردند که شما اسلام را از قرآن یاد بگیرند نه از گفته های مسئولین و حاکمانتان که می خواهند شما را اسلام و مسلمین جدا کنند  . این نامه بسیار به جا و به مواقع بود و مورد استقبال پر شور جوانان غربی و کارشناسان قرار گرفتند و امیدواریم باعث آگاهی دنیای شرق و غرب شود .

رضایی خاطر نشان کرد : دلیل استقبال از نامه رهبری این است که در دنیای امروز،  جوانان به دنبال حقیقتا ، جوانان غربی حتی خیلی ها  از اهل تسنن از این نامه استقبال کردند .بسیاری از جوانان غربی  از تشیع خبری ندارند به جز اینکه گفتند داعشی ها و گروه های تروریستی همگی از اهالی  مسلمانان هستند و یک وحشت از اسلام را در درون آنها به راه انداختند . با تاکید بر تاثیر نامه مقام معظم رهبری در آشکار کردن تفاوت میان اسلام واقعی و اسلام ارائه شده از سوی داعش می توان گفت :که این نامه دست‌کم توجه مردم را به خود جلب کرد و همین توجه باعث تفکر و تعمق در مرحله بعد و در نهایت تحقیق برای کشف حقیقت خواهد شد.

رضایی گفت: این نامه تحقیق در زمینه دین اسلام را بیشتر و ذهن جوانان اروپایی و آمریکایی را به سمت اسلام واقعی سوق داد.  نامه مقام معظم رهبری  در این برهه و دعوت کردن جوانان غربی به شناختن در نهایت به کشف حقیقت درباره اسلام منجر خواهد شد ،

امام جمعه هرات اظهار داشت : اسلام دین سهله سمحه و  دین آرامش است و  دین اسلام با آدمهای که اهل سازش هستند  با مهربانی و عطوفت برخورد می کند و جلوی ظلم ایستادگی میکند .

حجت الاسلام محمد رضایی در پایان گفت : نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا حرکتی شایسته برای معرفی اسلام حقیقی به جهانیان است. نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی به جهانیان نشان داد که روش دعوت در اسلام شمشیر نیست بلکه برهان و حکمت است.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.