شناسه : 5715631


دوست دارید هنگام راه رفتن تایپ کنید؟ این کفش کنیایی می‌تواند تلفن همراه شما را همیشه روشن نگه دارد. ماندانا سجادی: آنتونی موتای 24 ساله مخترع این کفش، کتانی قابل شارژ خود را در اولین هفته اختراع و فن آوری کنیا که در نایروبی برگزار شد به نمایش گذاشت. این کفش در داخل خود یک چیپ کریستالی دارد و شاید هم یک دستگاه پیزو الکترونیک در آن کار گذاشته شده که وقتی سر کفش خم می شود نیرو تولید می‌کند. وقتی فرد راه می رود این کتانی می‌تواند انرژی مورد نیاز برای تلفن همراه را از طریق یک کابل که به جیب شما می رسد تامین کند یا حتی برای شارژهای آینده نیرو ذخیره کند. موتا به CNC World گفت: این شارژ با فشار کار می‌کند. وقتی راه می روید فشاری که به کفش وارد می شود برق مورد نیاز برای شارژ تلفن همراه را فراهم می‌کند. این تکنولوژی روی هر کفشی به جز دمپایی حمام کار می‌کند و وقتی کفشتان کهنه شد می‌توانید آن را به کفش جدید خود منتقل کنید. اما یک خبر خوب آن هم برای افرادی که چند تا گوشی را با خودشان حمل می‌کنند، این کفش قادر است همه آنها را به طور همزمان شارژ کند. این طرح از سوی شورای ملی علم و فن آوری کنیا (NCST) تا سقف 6هزار دلار حمایت شده است. اختراع آقای موتا هم اکنون به ثبت رسیده است و به زودی وارد مرحله تولید انبوه می شود. قیمت احتمالی آن هم 46 دلار است که شامل 2.5 سال گارانتی هم می‌شود.

دوست دارید هنگام راه رفتن تایپ کنید؟ این کفش کنیایی می‌تواند تلفن همراه شما را همیشه روشن نگه دارد.

ماندانا سجادی: آنتونی موتای 24 ساله مخترع این کفش، کتانی قابل شارژ خود را در اولین هفته اختراع و فن آوری کنیا که در نایروبی برگزار شد به نمایش گذاشت.
این کفش در داخل خود یک چیپ کریستالی دارد و شاید هم یک دستگاه پیزو الکترونیک در آن کار گذاشته شده که وقتی سر کفش خم می شود نیرو تولید می‌کند.
وقتی فرد راه می رود این کتانی می‌تواند انرژی مورد نیاز برای تلفن همراه را از طریق یک کابل که به جیب شما می رسد تامین کند یا حتی برای شارژهای آینده نیرو ذخیره کند.
موتا به CNC World گفت: این شارژ با فشار کار می‌کند. وقتی راه می روید فشاری که به کفش وارد می شود برق مورد نیاز برای شارژ تلفن همراه را فراهم می‌کند.
این تکنولوژی روی هر کفشی به جز دمپایی حمام کار می‌کند و وقتی کفشتان کهنه شد می‌توانید آن را به کفش جدید خود منتقل کنید.
اما یک خبر خوب آن هم برای افرادی که چند تا گوشی را با خودشان حمل می‌کنند، این کفش قادر است همه آنها را به طور همزمان شارژ کند.
این طرح از سوی شورای ملی علم و فن آوری کنیا (NCST) تا سقف 6هزار دلار حمایت شده است. اختراع آقای موتا هم اکنون به ثبت رسیده است و به زودی وارد مرحله تولید انبوه می شود. قیمت احتمالی آن هم 46 دلار است که شامل 2.5 سال گارانتی هم می‌شود.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.