شناسه : 14012629
رئیس دادگاه عمومی بخش مروست ؛

مواد مخدر ریشه بسیاری از جرایم در جامعه


رئیس دادگاه عمومی بخش مروست گفت : اعتیاد به مواد مخدر ریشه بسیاری از جرایم است و به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث افزایش حجم کاری دستگاه قضایی شده است.

به گزارش طنین خاتم،رئیس دادگاه عمومی بخش مروست گفت : اعتیاد به مواد مخدر ریشه بسیاری از جرایم است و به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث افزایش حجم کاری دستگاه قضایی شده است.


جواد افشاری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر بر لزوم آگاه سازی جوانان و جامعه از تبعات مصرف مواد مخدر تأکید کرد و اظهار داشت: اعتلای سطح فرهنگی مردم در تمامی زمینه ها از بروز مشکلات برای خود افراد و همچنین دستگاه قضایی جلوگیری می کند.


وی در ادامه با اشاره به اینکه تربیت صحیح فرزندان توسط والدین از وظایف اصلی خانواده هاست ، افزود: نظارت و تربیت صحیح خانوادگی باعث می شود تا فرزندان و اهل خانواده به سمت انحرافات و جرایم کشیده نشوند.


این مقام قضایی ، قانونمداری را ضرورت جامعه امروز برشمرد و بیان داشت : باید نسل جدید را تابع قانون تربیت کرد تا با نهادینه شدن فرهنگ قانونمداری در جامعه ، شاهد کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی باشیم.


وی بر انتقال سند رسمی تلفن همراه هنگام خرید و فروش برای جلوگیری از مشکلات و مسایل قضایی تأکید کرد و ابراز داشت : خرید و فروش خطوط تلفن همراه بدون نقل و انتقال سند آن ، تبعات قضایی هرگونه تخلف و جرم را بر عهده صاحب سند قرار می دهد که از اینرو انتقال دائم سند سیم کارت تلفن همراه الزامی است.

 

انتهای پیام //

منبع: روابط عمومی دادگستری یزد


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.