شناسه : 35737573
امام جمعه هرات:


امام جمعه هرات مهمترین و اساسی ترین لازمه موفقیت ملت های مسلمان را وحدت و یکپارچگی عنوان کرد.

به گزارش طنین خاتم؛ خطیب نماز جمعه هرات در خطبه های نماز جمعه هرات در جمع نمازگزاران به تبیین آیه 35 سوره مائده پرداخت و اظهار داشت: خداوند در قرآن میفرماید: ای اهل ایمان، از خدا بترسید و به سوی او وسیله جویید و در راه او جهاد کنید، باشد که رستگار شوید.

حجت الاسلام محمد علی جعفری عدم نزول برکات را در بی تقوایی عنوان کرد و گفت: تقوی و پيروی از دستورات الهی عامل مهم نزول بركات آسمانی و زمينی است.

جعفری با گرامیداشت هفته وحدت و ولادت حضرت محمد (ص) مهمترین و اساسی ترین لازمه موفقیت ملت های مسلمان را وحدت و یکپارچگی عنوان کرد.

امام جمعه هرات افزود: در دنیای امروز که دشمنان درصدد راه اندازی جنگ های نیابتی و ایجاد تفرقه هستند باید مسلمانان با حفظ وحدت و برادری در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنند.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج خاطر نشان کرد: تفکر بسیجی ۴۰ سال است، دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشته و آمریکا و اسرائیل را زمین گیر کرده است، امروز تفکر بسیجی در عراق، افغانستان، سوریه، لبنان، فلسطین، بحرین، نیجریه و یمن حاکم شده و خواب راحت را از دشمنان گرفته است.

امام جمعه هرات با اشاره به اینکه امام راحل فرمودند «بسیج تنها منحصر به ایران اسلامی نیست و هسته‌های مقاومت باید در جهان شکل بگیرد»، گفت: در حال حاضر هسته‌های مقاومت شکل‌گرفته و شرایط را برای مقاومت مردم در منطقه فراهم کرده است.

حجت الاسلام جعفری به فرمایشات رهبر مظم انقلاب در دیدار با رئیس جمهور عراق اشاره و اظهار داشت: رهبری در دیدار بر حفظ اتحاد ملی در عراق تاکید و خواهان آن شد که نیروی شبه نظامی "حشد شعبی" یا بسیج مردمی، در عراق حفظ شود.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.