شناسه : 10900483
رئیس آموزش و پرورش خاتم تشریح کرد ؛

مهمترین دستاورد های انقلاب در حوزه آموزش و پرورش در شهرستان خاتم


رئیس آموزش و پرورش خاتم مهمترین دستاورد های انقلاب در حوزه آموزش و پرورش را تشریح کرد

رئیس آموزش و پرورش خاتم در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم  گفت: انقلاب اسلامی حاصل خون هزاران شهید گلگون‌کفن است که بر همه آحاد جامعه لازم است قدردان انقلاب و حافظ دستاوردها و آرمان‌های انقلاب، امام راحل و شهدا باشند.

حبیب کاظمی نسب اظهار داشت : دانش‌آموزان باید قدر شرایط موجود نظام انقلاب اسلامی را بدانند و نسبت به اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی آگاهی و شناخت کامل داشته باشند و برای رسیدن به پیشرفت و عدالت، قرب الهی و حیات طیبه گام‌های مؤثری بردارند.

کاظمی نسب با بیان اینکه در طول 36 سال عمر انقلاب اسلامی، شاهد دستاوردهای فراوانی در ابعاد فرهنگی، علمی،  سیاسی، صنعتی و نظامی هستیم، عنوان کرد: دستاوردها و پیشرفت‌های مختلف نظام اسلامی را مدیون خودباوری، اعتماد به نفس، رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری و عزم قوی، اراده راسخ و همت مردم ایران هستیم

 

وی در ادامه از دستاوردهای مهم انقلاب در حوزه آموزش و پرورش در خاتم گفت : امروز دانش آموزان خاتم  به راحتی می توانند در مراکز علمی  ادامه تحصیل داده و در مقاطع مختلف و رشته های گوناگون مدرک بگیرند و فرد موثری برای جامعه خود شوند. وجود مدارس در تمام روستاها ،  زمینه تحصیل  همه دانش آموزان در مراکز آموزشی ، فراهم  نمودن تجهیزات برای مدارس  ، زمینه تحصیل مساوی بین دختر و پسر  .حضور دانش آموزان دختر در مدارس و پیش گرفتن از پسران دربعضی از المپیادها و  امتحانات علمی و بعضا در کنکور سراسری  . همگی به برکت وجود انقلاب اسلامی است .

 

حبیب کاظمی نسب گفت : امروزه به برکت این انقلاب  تمام مدارس شهرستان از وجود معلمان مجرب برخوردارند ولی  در سالهای قبل از انقلاب انگشت شمار معلم برای آموزش  دانش آموزان داشتیم و اکثرا غیر بومی بودند و یک عده خاصی حق تحصیل داشتند   ولی  امرزه حضور تمام دانش آموزان  در مراکز تعلیم و تربیت فراهم است  و همه دبیران و کسانیکه به تعلیم و تربیت  می پردازند بومی هستند . و مشکلی از نظر تعلیم و تربیت نداریم  

وی اظهار داشت : اگر دیروزدانش آموزان نبودند و  رشادت و دلاوری های   شهیدان را ندیدند ولی امروزه میتوانند در عرصه تعلیم و تربیت  و با تلاش و درس خواندن خود در ادامه راه شهدا گام بردارند.

رئیس آموزش و پرورش در ادامه خاطر نشان کرد : علیرغم همه فشار و تحریم های که علیه ما صورت می گیرد ولی ما با همت و پشتکار و توکل برخدا همه این تحریم ها به فرصت تبدیل کردیم

 

وی گفت : کشور ایران در 36 سال که از بهار انقلاب می گذرد با پیشرفت های زیادی در عرصه های مختلف مواجه بوده است نظیر  ششمین کشور در سد سازی ، پنجمین کشور  جهان در دست یابی به فناوری نانو ، جز سه کشور اول جهان در قسمت کاشت حلزون و دومین کشور در جهان در درمان تلاسمی و در زمینه درمان ناباروری هم با پیشرفت عالی روبه رو بودیم .

 

کاظمی نسب در ادامه اظهار داشت :  همه این موفقیت ها ریشه اصلی آن آموزش و پرورش است .

رئیس آموزش و پرورش از وجود 52 مرکز آموزشی در سطح شهرستان خبر داد و خاطر شان کرد : در قبل از انقلاب تعداد مدارس در سطح شهر شاید از انگشتان یک دست کمتر بود ولی امروزه 52 آموزشی داریم با تمام امکانات و تجهیزات  ،  قبل از انقلاب  یک دانش آموز روستایی برای تحصیل باید به مرکز شهر یا به استان میرفت  ولی خوشبختانه امروزه تمام دانش آموزان خاتم در بهترین مراکز شهرستان در حال تحصیل هستند و سه مرکز آموزش عالی در سطح شهر وجود دارد .

حبیب کاظمی نسب گفت: امروزه  بیشتر جوانان شهرستان در بهترین مراکز علمی و آموزشی در سطح کشور در حال تحصیل وهستند و این به برکت انقلاب اسلامی است .

کاظمی نسب گفت : قبل از انقلاب تعداد داشجویان  هرات که در دانشگاه های معتبر تحصیل می کردند انگشت شمار بودند  ولی امروزه به برکت انقلاب اسلامی اکثریت تحصیلکرده های هرات از بهترین دانشگاه فارغ التحصیل می شوند و وجود بیش از ده  پزشک و فارغ التحیل فوق لیسانس و دکترا در سطح شهر هرات مزین بر این علت است .

 

رئیس آموزش و پرورش خاتم در پایان گفت: این را نباید فراموش کرد که تمام دستاوردهای ایران در دوران پس از انقلاب در شرایطی بدست آمده است که بسیاری از کشورهای صاحب علم و قدرت تمام تلاش شان را با اعمال تحریم و ترور دانشمندان ایرانی انجام دادند تا ایران نتواند به جایگاه های رفیع علمی دست یابد؛ اما به خواست الهی و با تلاش غیور مردمان ایران زمین، دشمنان ناکام ماندند و ایران در حال حاضر جزء قدرت های علمی در دنیا شناخته می شود .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.