شناسه : 14694450
گزارش /

منطقه گردشگری جنگل کندر خاتم؛خاستگاه عشایر غیور مرد قرائی +تصاویر


سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاتم درخصوص منطقه گردشگری جنگل کندر گفت:کندر در شهرستان خاتم و در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهر هرات واقع شده است.

به گزارش طنین خاتم،  سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاتم درخصوص این منطقه گردشگری گفت : کندر در استان یزد، شهرستان خاتم و در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهر هرات واقع شده است. منطقه کندر از دو روستای ولیعصر کندر و اسلام آباد کندر و دو جنگل معروف کندر و باغ شادی تشکیل شده است.


حمید مشتاقیان اظهار داشت : مردمان این دو روستا اغلب از عشایر غیور مرد ترک قرائی و اغلب از دو خاندان کرونی و کرمی هستند که زبان گویش محلی آنها زبان شیرین ترکی و گویش قرائی می باشد. این مردمان که اکثر انها پیشه دامداری و کشاورزی دارند بسیار مردمان مهمان نوازی هستند و این خصلت آنها زبان زد همه می باشد.

وی خاطرنشان ساخت: پوشش گیاهی این منطقه به خصوص دو جنگل معروف کندر و باغ شادی از پسته کوهی (بنه) و بادام کوهی (بورق) می باشد.

سرپرست میراث فرهنگی شهرستان خاتم گفت : این ناحیه یکی از متنوع ترین اقلیم های جانوری استان را در بر دارد و از نظر محیط زیستی و گردشگری بسیار حائز اهمیت می باشد. از حیوانات و پرندگان معروف این منطقه می توان پرنده کبک، تهی و پرنده در حال انقراض و منحصر به منطقه زاغبور و پستانداری که در پارک جنگلی باغ شادی با نظارت محیط زیست به نام گوزن زرد آسیایی زندگی میکند و چند صد گونه دیگر جانوری نام برد.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.