شناسه : 11245556
فرماندار خاتم خبر داد؛

منطقه حفاظت شده باغ شادی شهرستان خاتم، سایت برگزیده کشور شد


فرماندار خاتم از انتخاب جنگل‌های باغ شادی این شهرستان به عنوان اولین سایت برگزیده کشور در زمینه رها‌سازی گوزن زرد ایرانی خبر داد.

به گزارش طنین خاتم، محمد زاده‌ رحمانی با اعلام این خبر، اظهار داشت: کارشناسان اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی، برای بررسی وضعیت و ظرفیت‌های شهرستان خاتم در زمینه حفاظت از طبیعت، از منطقه جنگلی باغ شادی شهرستان خاتم بازدید کردند.

وی افزود:  دارابودن شرایط مطلوب زیستگاهی و عدم وجود تعارضات زیست محیطی و شرایط مطلوب گوزن‌های موجود در این سایت از دلیل انتخاب این منطقه بوده است.

فرماندار خاتم خاطر نشان کرد :  با انتخاب این منطقه به عنوان اولویت اول جهت معرفی و پیوند گوزن زرد ایرانی، برای اولین بار در کشور پس از 40 سال گوزن زرد ایرانی به طبیعت بر می‌گردد.

محمد زاده رحمانی با اشاره به انتخاب این سایت جنگلی به عنوان اولویت اول رهاسازی گوزن زرد در ایران، تصریح کرد:  به تازگی و به منظور هماهنگی و تشکیل یک تیم منسجم کاری و اجرایی جهت انجام این پروژه منحصر به فرد، جلسه‌ای با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، معاونین این اداره کل و مسئولین ادارات محیط زیست شهرستان‌های خاتم و مهریز برگزار شد.

فرماندار خاتم با تاکید بر قابلیت های شهرستان خاتم در زمینه حفاظت از محیط زیست و گونه های جانوری، گفت: در این جلسه مسائل و مشکلات پیش رو مطرح و راهکارهای لازم جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز این طرح و امکانات محیط‌بانی و مواردی از این قبیل اندیشیده شد.

 

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.